Shadow

Zaproszenia ślubne – ze zdjęciem, ilustracją czy gotowe?

Przygotowania do ślubu są czasem pełnym radości, ekscytacji i lekkiego stresu. Pary młode chcą dopiąć wszystko na ostatni guzik i zorganizować przyjęcie swoich marzeń, by uczcić zawarcie związku małżeńskiego z najbliższymi w wybrany przez siebie sposób. Pierwszym momentem, w którym odczuwamy, że to się dzieje naprawdę, jest zwykle moment wręczenia zaproszeń na wesele. Zobacz, jak uczynić ten etap absolutnie wyjątkowym.

Wręczanie zaproszeń to z pozoru jedynie formalność podczas przygotowań do ślubu i wesela, ale dopiero gdy para młoda znajduje się w tej sytuacji, zaczyna odczuwać niepodrabialną mieszankę stresu i ekscytacji. Spotkania z dawno niewidzianymi bliskimi lub wspólne wysyłanie zaproszeń w starannie dobranych kopertach – to naprawdę wielkie wydarzenie! Pary, które decydują się wręczyć bliskim zaproszenia ślubne ze zdjęciem, najczęściej wybierają samodzielne wręczanie zaproszeń – obserwowanie reakcji bliskich na tak piękny projekt zaproszenia jest niepowtarzalnym przeżyciem. 

Rodzaje zaproszeń na wesele 

Trudno sporządzić listę wszystkich rodzajów zaproszeń ślubnych, bo obecnie ogranicza nas już tylko wyobraźnia. Bezsprzecznie jednak minęła już era gotowych zaproszeń ze sklepu papierniczego  – większość par decyduje dziś się na zamówienie personalizowanych zaproszeń na wesele. Warto zwrócić uwagę na ogromny wybór – personalizacja zaproszenie nie oznacza dziś już tylko wyboru treści, kroju pisma i koloru. Możemy zindywidualizować projekt zaproszenia na wiele sposobów. 

Projekt graficzny zaproszenia na ślub 

Wielu grafików i ilustratorów zajmuje się dziś tworzeniem okolicznościowej papeterii na zamówienie. Wśród możliwych do zamówienia produktów znajdują się oczywiście zaproszenia ślubne. Podczas składania zamówienia narzeczeni określają, jaki styl zaproszeń im odpowiada (od minimalizmu, przez projekty w stylu glamour, po akwarele), jaką grafikę czy ilustrację chcieliby mieć w swoim projekcie, jaka treść ma się znaleźć na zaproszeniu. Dobry grafik lub ilustrator jest w stanie przygotować zaproszenie, które będzie spójne nie tylko z gustem młodych, ale także z wystrojem sali weselnej, bukietem panny młodej czy motywem przewodnim przyjęcia. 

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem 

Zdjęcie to element, który nadaje zaproszeniom ślubnym wyjątkowego charakteru. Zakochani coraz częściej wykonują sobie przed ślubem narzeczeńskie sesje fotograficzne – zdjęcia z takiej sesji są piękną pamiątką z czasu przygotowań do ślubu, ale mogą także stać się elementem zaproszenia ślubnego. 

Czy potrzeba do tego grafika?  Absolutnie nie! Projekt zaproszenia można wykonać samodzielnie w intuicyjnym konfiguratorze Empik Foto, a po kilku dniach odebrać w najwygodniejszy dla siebie sposób paczkę wyjątkowych zaproszeń na wesele. 

Gotowe zaproszenia na wesele 

Istnieją jednak pary, które albo mają mniej czasu, albo nie przywiązują aż tak dużej wagi do projektu swojego ślubnego zaproszenia. Nie oznacza to, że ich zaproszenia będą nieestetyczne – przeciwnie! Warto pamiętać, by nie ograniczać się do asortymentu pobliskiego sklepu papierniczego lub hipermarketu. Gotowe zaproszenia warto zamówić w Sieci – podobnie jak zaproszenia ślubne ze zdjęciem, gotowe projekty są dostępne również na Empik Foto. 

Jakie zaproszenie na wesele wybrać? 

Na to pytanie już nie odpowiemy – decyzja należy do pary młodej. Przy podejmowaniu decyzji warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko upodobania estetyczne, ale także czas i budżet, jakimi dysponujemy, styl przyjęcia weselnego, spójność z dekoracjami czy elementami strojów ślubnych. 

Parom młodym życzymy wszystkiego dobrego i bezstresowych przygotowań do tego wyjątkowego dnia! 

Przeczytaj także