Shadow

Najmodniejsze koloryzacje, które warto wybrać na lato

Lato to czas, w którym chętnie przechodzimy swoiste metamorfozy. Nie inaczej powinno być w tym sezonie. Dziś podpowiemy Wam, jakie koloryzacje są aktualnie najmodniejsze, przedstawimy również sposoby pielęgnacji. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Miodowy blond – koloryzacja, która zachwyca 

Jeżeli lubicie klasykę, a zarazem nowoczesność, to na pewno koloryzacja miodowy blond będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to ciepły odcień blond, który świetnie komponuje się z piwnymi, zielonymi czy brązowymi oczami. Niewątpliwie współgra z karnacją w odcieniach beżu czy żółci. W dużej mierze można tę koloryzację uznać za uniwersalną, gdyż nie pasuje tylko i wyłącznie kobietom, których cera jest ziemista. Miodowy blond nie jest kolorem jednowymiarowym. Widoczne są zarówno słomkowe odcienie, jasnobrązowe pasma, czy też średniobrązowe. Całość tworzy wręcz trójwymiarowy efekt. O włosy w kolorze miodowy blond trzeba dbać tak jak o każde włosy blond. Niezbędne jest nawilżanie. Do tego celu możecie zastosować kosmetyki z dodatkiem oleju arganowego czy jojoba, a także kokosowego. Jeżeli pojawi się odrost, to nie oznacza, że od razu musicie się decydować na kolejną koloryzację. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się tonowanie, które w przeciwieństwie do standardowej koloryzacji nie wpływa negatywnie na strukturę włosów. 

Truskawkowy blond – nowoczesny, a przy tym oryginalny 

Oczywiście w zestawieniu najmodniejszych koloryzacji nie może zabraknąć truskawkowego blondu. Jest to odcień różowego blondu, który nie jest jednak intensywny. Pasuje szczególnie kobietom, które mają chłodny odcień skóry bądź neutralny. Nawet panie z ciemnymi oczami i oliwkową cerą będą w nim prezentować się dobrze. Jeżeli Wasze włosy są naturalnie ciemne, to trzeba je wcześniej rozjaśnić i to do poziomu przynajmniej 11. Zaletą tej koloryzacji jest fakt, że naprawdę odmładza i wygładza rysy twarzy. Pasuje kobietom niezależnie od wieku, a do tego mogą się na nią zdecydować zarówno kobiety mające krótkie, długie, jak i średniej długości włosy. Jeżeli chodzi o pielęgnację, to musicie wiedzieć, że ten kolor może szybko się wypłukiwać, stąd na pewno nie można stosować środków z detergentami, które jeszcze bardziej mogą uszkadzać włosy. Najlepiej sięgnąć po odżywki czy maski, które w swoim składzie mają niacynamid oraz kwas hialuronowy. Aby utrzymać kolor po miesiącu trzeba wykonać tonowanie.   

Pieczarkowy blond – oryginalny wybór dla blondynek

Modne farbowanie włosów na blond to także pieczarkowy odcień. Jeżeli macie blond włosy, jednak przyjmują one kolor słomkowy, to wprost idealna będzie dla Was taka koloryzacja. Często mówi się, że jest to koloryzacja dla niezdecydowanych. W końcu jest to połączenie chłodnego blondu ze srebrzystymi tonami oraz ciemnymi, brązowymi akcentami. Ciemniejsze tony szczególnie widoczne są w dolnych warstwach włosów. Uzyskanie takiego efektu nie jest takie łatwe, gdyż na początek należy wykonać ombre w ciemnym blondzie, a następnie dodać pasemka i refleksy w popielatym kolorze, a na koniec powinno się jeszcze stonować włosy. W ten sposób uzyska się efekt wow. Takie włosy również wymagają szczególnego nawilżenia. Najlepiej więc postawić na środki, które w swoim składzie posiadają wysokie stężenie olejów roślinnych takich jak np.  kokosowy.         

Przeczytaj także