Shadow

Zalety i zastosowanie tiulu w rolce

Dekoracyjne, zwiewne materiały to jeden z ulubionych produktów dekoratorów wnętrz oraz florystów. Bogactwo kolorów oraz efektów, które udaje się uzyskać za pomocą tkanin, pozwala tworzyć dedykowane aranżacje do każdego rodzaju przyjęcia. Tiul w rolce jest materiałem, który sprawdzi się zarówno na przyjęciu dla dzieci, jak i na eleganckim bankiecie. Możliwości dekoracji za pomocą tiulu jest bardzo wiele, właściwe ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Zalety tiulu — dlaczego jest tak popularny?

Tiul w rolce cechuje się atrakcyjną ceną, co jest jedną z zalet tego materiału, ważniejsze są jednak możliwości, które daje dekoratorowi kolorowy tiul. Tiule mają różną grubość, szerokość oraz wygląd splotów. Produkt dostępny jest niemal w każdym kolorze — od jaskrawych różów, aż do klasycznej bieli lub czerni. To właśnie ta mnogość barw pozwala tworzyć nawet najbardziej wymyślne dekoracje. Tiul w rolce jest bardzo lekki, pracuje się z nim wygodnie, nie obciąża konstrukcji, dlatego można go wieszać praktycznie wszędzie. Za pomocą tiulu tworzy się romantyczny nastrój na przyjęciach weselnych, również tych, które odbywają się na świeżym powietrzu.

Zastosowanie tiulu w rolkach

Materiał jedwabny lub bawełniany, jakim jest tiul, doskonale wygląda na ścianach, sufitach, jako element dekoracyjny stołów lub krzeseł. Może zastąpić obrus lub zasłony w oknach. Równie dobrze prezentuje się w ogrodach — odpowiada za nastrój, może chronić przed owadami. Tiul w rolce mocuje się za pomocą klipsów, tasiemek, spinaczy, a nawet kleju. Montaż jest prosty, dlatego praca z tiulem to czysta przyjemność.

Tiule w rolkach są odporne na uszkodzenia, nie odkształcają się, ale pięknie połyskują pod wpływem światła. Można tworzyć z nich nie tylko dekoracje, ale również dołączać je do ubrań, ozdobić nimi włosy lub bukiet kwiatów. Tiul służy również do dekoracyjnego pakowania prezentów, dobrze prezentuje się w otoczeniu kwiatów. Z tiulu robi się też kokardy, wstążki lub ozdoby choinkowe. To też materiał, z którym uwielbiają pracować dzieci.

Tiule w rolkach — rodzaje i kolory

Tiul występuje nie tylko w różnych kolorach, ale również cechuje się odmienną szerokością. Takie rozwiązanie ułatwia tworzenie dekoracji. Inne tiule sprawdzą się podczas dekorowania sali weselnych — sufitów i ścian, a inne będą niezastąpione do tworzenia wiązanek kwiatowych lub ozdabiania ubrań. Wybierając podobne kolory tiulu w rolce, tworzy się piękne kompozycje. Wiele odcieniu różu lub błękitu pozwoli udekorować przyjęcie urodzinowe dla dziecka, dom z okazji świąt. Z szerokiego i długiego tiulu tworzy się najczęściej wstęgi na eleganckich bankietach lub weselach.

Przeczytaj także