Shadow

Z czym nosić złote buty? Podpowiadamy!

Złote buty damskie to jedna z wielu opcji dla pań, które lubią unikatowe kolory i odrobinę połysku. Pasują do wielu ciekawych stylizacji oraz różnorodnych strojów, choć wielu osobom na pierwszy rzut oka kojarzą się jedynie ze strojami karnawałowymi. Dlatego podpowiadamy, do czego jeszcze można nosić złote buty.

Złote buty do złotej sukienki?

Pierwsze, co przychodzi wielu osobom do głowy, to połączenie złotych butów i złotej sukienki – albo chociaż takiej, która ma drobne złote elementy. Czy to dobre połączenie? Oczywiście! Złoty kolor butów będzie doskonale harmonizował ze złotymi elementami ubrania. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju stylizacja faktycznie mocno połyskuje i mocno przyciąga wzrok. Dlatego najlepiej zostawić ją sobie na specjalne okazje. Wyjątkowa impreza, Sylwester czy nawet studniówka z całą pewnością do nich należą, dlatego w tych wyjątkowych chwilach nie musisz się wahać – możesz śmiało sięgnąć po taką stylizację.

Złote buty do klasycznej czerni

Klasyczna mała czarna pasuje na każdą okazję. Jest elegancka, skromna i bardzo uniwersalna, dlatego można do niej dodać też wszystkie rodzaje dodatków: od minimalistycznych aż po naprawdę bogato zdobione. W tym przypadku również sprawdzą się złote buty, które będą wspaniale łączyć się z czarną kreacją.

Złote buty, złota torebka (albo czarna na złotym łańcuszku) i złota biżuteria to z całą pewnością połączenie, które sprawi, że czarny strój zostanie pięknie rozjaśniony. Odznaczać będzie się niesamowitą elegancją, a to z kolei sprawi, że można go założyć nawet na najbardziej ekskluzywne spotkanie.

Warto także zauważyć, że złote buty pasują do innych rodzajów czarnych ubrań, nie tylko do małej czarnej. Równie dobrze sprawdzą się jako dodatek do czarnych długich spodni i żakietu. Dołączając do tego białą bluzkę ze złotymi ozdobami, można uzyskać wspaniały strój biznesowy.

Biel i złoto

Kolejnym ciekawym przykładem wykorzystania złotych butów jest dodanie ich do białej sukni – w tym oczywiście do sukni ślubnej. Jak udowadnia marka Brilu, wiele modeli kobiecych czółenek, szpilek, balerinek albo innych eleganckich butów nadaje się właśnie jako dodatek do sukni ślubnej. Uzupełniając biel za pomocą złotych butów i złotej biżuterii, także możemy uzyskać niesamowicie eleganckie, ekskluzywne i wyjątkowe zestawienie. Z całą pewnością podkreśli ono wagę chwili i sprawi, że Panna Młoda naprawdę będzie lśnić w swoim wielkim dniu.

Czerwień i złoto – królewskie połączenie

Kolor czerwony jest pełen ognia i namiętności, dzięki czemu zawsze przyciąga uwagę. Z kolei złoto symbolizuje przepych i bogactwo. Nic dziwnego, że większość królów obrała sobie właśnie takie kolory za swoje symbole. Do dziś nam się tak kojarzą, dlatego połączenie złotych butów z czerwoną, ekstrawagancką kreacją z pewnością będzie traktowane jako wyjątkowe, ekskluzywne i przyciągające wzrok. Osoby, która odważyła się na tak magnetyczny zestaw, nikt nie przegapi, jeśli więc pragniesz się wyróżnić – załóż go!

fot. materiały prasowe

Przeczytaj także