Shadow

Z czym łączyć neonowe ubrania?

Nie da się ukryć, że moda damska zmienia się w dość dynamiczny sposób, a co za tym idzie, panie co chwila stają przed wyzwaniem „pozostania na topie”. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w tym sezonie moda damska stawia przede wszystkim na wyrazistość i podkreślenie indywidualnego charakteru. Właśnie dlatego na wybiegach u najlepszych projektantów zagościły neonowe spódniczki, sweterki i inne dodatki. Jednak pojawia się pytanie, z czym łączyć neonowe ubrania?

Stylizacja neonowych ubrań – jakie zasady i triki modowe obowiązują?

Neonowe ubrania stały się największym i najgorętszym trendem w modzie damskiej, w obecnym sezonie. Jednocześnie trzeba przyznać, że ich stylizowanie i komponowanie w całościowy outfit jest jednym z najtrudniejszych zadań. Neony są wyraziste, dynamiczne i skutecznie przyciągają uwagę. Z jednej strony możemy stworzyć prawdziwie spektakularne połączenie, zaś z drugiej strony nie trudno o przesadę. Jakie więc zasady obowiązują w zakresie łączenia neonowych ubrań? Otóż:

  • względny monochromatyzm – monochromatyzm to nic innego jak zestawianie stylizacji w jednym kolorze lub tonacji. W przypadku neonów chodzi jednak o to, by połączyć wyrazisty element garderoby z tym, który jest nieco bardziej stonowany, aczkolwiek reprezentuje podobną barwę.
  • stonowane dodatki – kolejnym, istotnym elementem łączenia neonowych ubrań, jest lekkie przygaszenie ich dynamizmu z pomocą stonowanych i „grzecznych” dodatków.
  • neonowy dół i blada góra lub odwrotnie – najczęściej stosowaną zasadą w zakresie neonowych ubrań, jest blokowanie koloru. W ten sposób łączymy wyraziste kolory z pastelami lub lekko wyblakłymi barwami. 

W momencie kiedy decydujemy się na podążanie za trendami i chcemy rozpocząć przygodę z neonami, ważne jest zachowanie względnego umiaru. Zbytnia przesada i „neonowość” mogą sprawić, że będziemy wyglądać dość karykaturalnie.

Co pasuje do pomarańczowej spódniczki?

Neonowe spódniczki szybko zyskały sobie pokaźne grono zwolenniczek. Szczególnie panie upodobały sobie wyrazisty pomarańcz, który dodaje im blasku i skutecznie podnosi ich pewność siebie. Jednak co pasuje do pomarańczowej spódniczki? Otóż pomarańcz to barwa wyjątkowo dynamiczna i wyrazista. Wobec tego, taką spódniczkę możemy połączyć z beżową górą – jeśli zależy nam na lekkim przygaszeniu koloru lub zestawić ją z przeciwstawnym – na palecie barw – kolorem. W tym przypadku jest to zieleń. Oczywiście nie zapominajmy o dodatkach – najlepiej w kolorze czarnym jak np. elegancka marynarka, torebka na biżuteryjnym pasku czy sama biżuteria. Dzięki temu stworzymy wyrazistą, a nie ekstrawagancką stylizację z pomarańczową spódniczką w roli głównej.

Co założyć do neonowych sweterków?

Oprócz neonowych spódniczek, także i neonowe sweterki cieszą się ogromną popularnością. W tym przypadku warto łączyć je z koszulami w paski najlepiej w czarno – białym odcieniu, dopasowując do tego oczywiście ulubione jeansy lub czarną spódniczkę. Neonowe sweterki skutecznie przyciągną uwagę i sprawią, że staniemy się widoczne w tłumie. By uniknąć względnej przesady, postawmy na stonowaną i „spokojną” resztę stylizacji. Dzięki temu z całą pewnością unikniemy karykaturalnego wydźwięku, a zagwarantujemy sobie elegancję i klasę.

Przeczytaj także