Shadow

Wybieramy suknię ślubną.

Ślub i wesele to wielkie przeżycie dla przyszłej młodej pary a także dla ich najbliższych. Przygotowania do ślubu to bardzo gorący czas, w którym wiele uwagi czasu panna młoda poświęca swojemu wyglądowi w tym wyjątkowym dniu.

 

Każda dziewczyna od najmłodszych lat marzy o pięknym ślubie i wspaniałej, białej, długiej sukni ślubnej. W naszych marzeniach zazwyczaj realna jest właśnie suknia i wszystkie inne detale stroju, a nie pan młody czy wystrój sali weselnej.

W dniu ślubu to właśnie para młodych jest na świeczniku i oczywiście muszą się oni prezentować nienagannie. Choć strój weselny pana młodego jest równie ważny jak panny młodej, to jednak mężczyźni zazwyczaj nie przywiązują do tego zbytniej uwagi i dokonują szybkich wyborów. Zupełni inaczej jest u kobiet. Najpierw przez lata marzą o tym wyjątkowym dniu i wyjątkowej sukni, a potem chcą te marzenia urzeczywistnić. Zastanówmy się, zatem gdzie szukać idealnej sukni i jak powinna ona właściwie wyglądać?

 

Poszukiwania sukni ślubnej rozpocznijmy od przejrzenia prasy ślubnej, katalogów z sukniami i stron internetowych, które zajmują się tą tematyką. W dobie Internetu jest o wiele łatwiej, gdyż bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić oferty sklepów z całego kraju a także i z zagranicy.

Panna młoda może kupić gotową suknię w sklepie, może też zlecić uszycie jakiegoś podpatrzonego modelu krawcowej. Ten pomysł idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy spodoba nam się jakaś suknia od znanego projektanta, która jest zbyt droga abyśmy mogły sobie na nią pozwolić. Jeżeli decydujemy się na szycie sukni od podstaw, to pamiętajmy o tym, aby odpowiednio wcześnie zlecić to wykonanie krawcowej.

Możemy również kupić jakąś suknię i dokonać w niej małych korekt i przeróbek. Tutaj jednak musimy być ostrożne i najlepiej przed zakupem spytać krawcowej czy dane przeróbki będą w ogóle możliwe.

 

Gdy przyszła panna młoda nie dysponuje gotówką na zakup sukni lub po prostu jest oszczędna, to może wypożyczyć suknię w wypożyczalni. Tutaj wystarczy podpisać umowę i wpłacić małą zaliczkę, abyśmy mogły zabrać suknię do domu. Trzeba tylko uważać, aby sukni nie zniszczyć, gdyż trzeba ją oddać w takim samym stanie, w jakim była w dniu wypożyczenia. Jest to sposób tani i idealny dla wszystkich, którzy nie mają zamiaru pozostawiać sukni na pamiątkę i chcą przy tym oszczędzić dość sporą sumkę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.