Shadow

Unikalna biżuteria – pomysł na biznes

Każda kobieta lubi błyskotki. Kupujemy więc bransoletki, kolczyki, naszyjniki i pierścionki. Wydajemy na takie ozdoby bardzo duże kwoty i nigdy nie mamy ich dosyć. Warto wykorzystać tę słabość kobiecą i zacząć samodzielnie taką biżuterię wyrabiać.

Można zacząć od robienia kompletów tylko dla siebie, a potem w miarę rozwoju i coraz lepszych zdolności można proponować je i pokazywać swoim koleżankom. Tym prostym sposobem zobaczymy, czy wymyślone przez nas modele przypadły do gustu, czy raczej jest zapotrzebowanie na coś innego.

Takie badanie rynku jest niezbędne, aby pomyśleć i rozpocząć działania w kierunku własnego biznesu.

Gdy nie wiemy, od czego zacząć to warto zapisać się na kurs doszkalający i wówczas z pierwszej ręki i od prawdziwych fachowców dowiemy się jak wyrabiać biżuterię.

W Internecie mnóstwo jest też filmików instruktarzowych, z którymi łatwo można podszkolić swoją już wiedzę w zaciszu domowym.

Produkty, które potrzebne będą nam do robienia biżuterii, bez problemu kupimy w hurtowniach internetowych i na początek warto brać mniejsze partie, a dopiero, gdy będziemy już dokładnie wiedzieć, jaki rodzaj biżuterii będziemy projektować, to dopiero możemy zakupić większe ilości.

Osoba, która zajmie się wyrabianiem biżuterii musi mieć zręczne palce, wyobraźnie artystyczną i zacięcie biznesowe.

Teraz czas na założenie działalności.

Gdy mamy już plan i pomysł na nasz biznes, to czas pomyśleć o założeniu działalności i pozyskaniu na to środków finansowych. Warto rozejrzeć się za dotacjami unijnymi, dzięki którym będziemy mieć nie tylko gotówkę na zakup komponentów do robienia biżuterii, ale również środki potrzebne na najpotrzebniejsze opłaty. Każda dotacja jest związana także z kursami i szkoleniami z zakresu przepisów prawa, podatków i prowadzenia działalności. Kursy te są obowiązkowe i każdy z zainteresowanych posiądzie tam wiedzę niezbędną do poruszania się w świecie finansów.

Teraz czas już na złożenie dokumentów w CEiDG, a także zgłoszenie działalności do Urzędu Skarbowego. Kolejny krok to założenie firmowego konta bankowego, wyrobienie pieczątki i możemy zacząć działać.

Na początek pracownię warto sobie zrobić we własnym domu a dopiero, gdy działalność się naprawdę rozkręci, to wówczas można pomyśleć o wynajęciu osobnego lokalu. W takim lokalu można nie tylko wyrabiać biżuterię, ale też i ją sprzedawać. Warto również prowadzić sprzedaż internetową i w ten sposób reklamować swoją firmę. Pamiętajmy, że reklama to kluczowa sprawa w każdej firmie, która bezpośrednio przekłada się na zyski i powodzenie naszych działań.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *