Shadow

Trendy w makijażu na wiosnę/ lato

Na pokazach znanych projektantów można zaobserwować zmianę w makijażach modelek. Oznacza to, że wkraczamy w nowy etap i kolejny trend, który dość znacząco różni się od tych z poprzednich lat.

Jak to zwykle bywa, trendy wyznaczane są przez znanych projektantów a także przez największe światowe koncerny z branży kosmetycznej. I choć różnią się one zazwyczaj miedzy sobą, to jednak zawsze stanowią źródło wiedzy o nadchodzących trendach z bardzo dużym wyprzedzeniem.

W ostatnich latach w makijażu królował względny spokój. Było bardzo naturalnie, świetlisto i młodzieńczo. Ten trend wciąż jest widoczny, choć powoli zanika na korzyść wyrazistych i mocnych makijaży. Oczywiście zawsze obowiązuje w nich zasada: jedno mocne, drugie delikatne. Czyli jeżeli stawiamy na mocne oko, to makijaż ust musi być naturalny i wręcz niewidoczny. Jeżeli stawiamy na mocne i wyraziste usta, to oczywiście oko musi być naturalne i tylko delikatnie podkreślone czy rozświetlone. Absolutnie nie wolno łączyć i jednocześnie stosować mocnych barw zarówno na oko jak i  na usta. Będzie wyglądać to nienaturalnie i śmiesznie, a tego przecież nie chcemy.

Nowe trendy to przede wszystkim wprowadzenie żółtego koloru do makijażu oka. To bardzo niebezpieczny kolor i nadaje się tylko do nieskazitelnej cery. Na wybiegach modelki dumnie prezentowały nowy makijaż i najczęściej żółtym kolorem była podkreślona nim dolna powieka. I tutaj znów przestrzegamy i radzimy uważać, a w szczególności te panie, które mają skłonność do sińców pod oczami. Wprowadzenie w tym miejscu dodatkowego koloru jeszcze bardzie wyciągnie i pogłębi ten defekt.

Żółć występuje również na górnej powiece, a tutaj w parze ze świetlistym filetem. Na ten zestaw może pozwolić sobie już więcej pań, gdyż naprawdę rozświetla i wygląda efektownie.

Kolejny trend, który już widziany był w poprzednim sezonie, to mocno zarysowane i ciemne brwi. Oczywiście przy tak mocnym akcencie, reszta makijażu powinna być delikatna, świeża i świetlista. Postawmy więc na dobrej jakości kosmetyki, które zatuszują co nieco i sprawią, że będziemy wyglądać młodo, modnie promieniście.

Kolejny z trendów, który przewija się na przemian co kilka sezonów, to wyraziste i mocno czerwone usta. Na ten rodzaj makijażu mogą sobie pozwolić panie o dużych ustach, gdyż kolor je pomniejsza. Oczywiście do takich mocnych ust, obowiązkowo delikatne oko.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.