Shadow

Jak pielęgnować przetłuszczające się włosy?

Włosy są niewątpliwie ozdobą każdej kobiety, jednak pod warunkiem, że są zadbane, lśniące i puszyste. Aby tak było, to musimy regularnie myć włosy, stosować odpowiednie odżywki, regularnie odwiedzać fryzjera a także prawidłowo dobierać kosmetyki do rodzaju włosów i jego problemów.

Włosy przetłuszczające się, to dość częsty problem u nastolatek, u kobiet w ciąży a także w okresie menopauzy. Wyraźnie więc widzimy, że głównie dotyczy on osób z zaburzeniami hormonalnymi, które są charakterystyczne dla wieku dojrzewania czy okresu ciąży.

Choć zazwyczaj mówimy o przetłuszczających się włosach, to jednak problemem głównym jest oczywiście przetłuszczająca się skóra głowy, a naturalną koleją rzeczy łój ten przechodzi potem na włosy.

Nadmierne wydzielanie serum przez skórę głowy może być spowodowane przez hormony ale również przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne.

Rozróżniamy dwa typy przetłuszczających się włosów: pierwszy to taki, gdzie włosy są pokryte serum tylko u nasady, i drugi gdzie problem dotyczy całej struktury włosów. W większości przypadków problemem są włosy u nasady, jednak często sami przenosimy serum na dalszą część włosów i tym samym sprawiamy, że cała nasza fryzura jest przetłuszczona.

Jedynym ratunkiem i koniecznością przy nadprodukcji serum jest po prostu mycie głowy. Myjemy tak często, jak tego wymaga sytuacja. Pamiętamy o tym, aby stosować szampony do przetłuszczających się włosów i zawsze myjemy nim tylko tą część tłustą.

Gdy końców są przesuszone, to absolutnie nie traktujemy ich szamponem do włosów przetłuszczających się, tylko drugim o właściwościach nawilżających i regenerujących.

Dobry efekty dają dodatkowe kuracje ziołami i tutaj godna polecenia jest płukanka z pokrzywy. Wystarczy susz pokrzywowy zalać wrzątkiem, przecedzić i płukać nim głowę.

Podobne efekty uzyskamy pukając skórę głowy octem jabłkowym. Oba te naturalne produkty działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczno i dodatkowo zawierają mikroelementy, które wzmocnią cebulki i sprawią, że włosy będą lśniące i puszyste.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *