Shadow

Szafa do pokoju dziecięcego – połączenie oryginalnego designu i funkcjonalności

Aranżacja pokoju dziecięcego to zawsze spore wyzwanie dla rodziców. To wnętrze, które nie tylko ma być urządzone w sposób funkcjonalny, ale przede wszystkim zgodny z temperamentem i charakterem dziecka. W tym pomieszczeniu szafa odgrywa niezwykle ważną rolę, ponieważ musi nie tylko pomieścić liczne zabawki i odzież dziecka, ale także nie powinna przy tym zajmować dużej przestrzeni. Jak więc umiejętnie dobrać szafę do pokoju dziecka?

Szafa na wymiar do pokoju dziecięcego

 

pokoj-dzieciecy_28
Szafa do pokoju dla nastolatka

Szafa do pokoju dziecięcego powinna być przede wszystkim pojemna i funkcjonalna. Jednocześnie ważne, żeby jej wygląd odzwierciedlał zainteresowania dziecka. Z tego też względu, warto zdecydować się na szafę projektowaną na wymiar. Takie rozwiązanie powala stworzyć niepowtarzalny mebel, który nie tylko będzie kolorowy i praktyczny, ale pozwoli również zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni.

pokoj_dzieciecy_wyost

Funkcjonalna szafa na wymiar w systemie Komandor.pl

Przy projektowaniu szafy do pokoju dziecięcego warto podzielić jej wnętrze na część odzieżową oraz zabawkową. Należy przeanalizować jak wiele zabawek i ubrań posiada dziecko, a następnie umiejętnie zagospodarować jej środek pod konkretne potrzeby poprzez dobranie odpowiedniej ilości i wielkości półek, szuflad czy też drążków.

dzieciecy2-1405340443
Szafa do pokoju dziecięcego

Trendy w projektowaniu szaf do pokoju dziecięcego

Szafa w pokoju dziecka powinna być przede wszystkim kolorowa i oryginalna. W tym celu, jako wykończenie drzwi frontowych, warto wykorzystać kolorowe szkło zabezpieczone folią. Takie rozwiązanie bardzo ładnie się prezentuje, a przy tym jest łatwe do utrzymania w czystości. Opcją, która cieszy się dużą popularnością jest także montowanie w drzwiach szafy szkła z grafiką przedstawiającą np. postać z ulubionej bajki czy wizerunek idola dziecka. Ciekawą alternatywą jest również uzupełnienie drzwi z wypełnieniem z płyty o wstawki z ekoskóry, które nadają szafie bardzo ciekawego wyglądu, szczególnie, jeśli pozostałe meble w pokoju posiadają takie same dodatki.

dzieciecy6-1405340514
Stylowa szafa z drzwiami przesuwnymi dla dziecka

Wybierając drzwi, warto szczególnie zwrócić uwagę na system drzwiowy, jaki zostanie zamontowany w szafie. W meblach przeznaczonych do pokoju dziecięcego, najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, które nie zajmują wiele miejsca i są łatwe do otworzenia nawet dla małych dzieci. Dzięki temu mogą one samodzielnie wyciągać zabawki, a później odkładać je na swoje miejsce.

pokoj_dzieciecy_n4 (1)
Nowoczesna szafa na wymiar dla nastolatka

Sprawdź pełną ofertę na https://www.komandor.pl/oferta/meble/szafy/ oraz galerię realizacji Komandor na: https://www.komandor.pl/galeria/.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *