Shadow

Sposoby na bolący brzuszek maluszka

Młodzi rodzice z niecierpliwością wyczekują potomstwa. Marzą o tym jak będzie wyglądało ich życie, gdy maluch będzie już na świecie. Niestety często rzeczywistość odbiega od idyllicznych wyobrażeń i młodzi rodzice czują się zagubieni w nowej sytuacji.

Większość małych dzieci boryka się z bólami brzuszka. Jest to spowodowane gromadzeniem się powietrza w jelitach, niedojrzałym układem pokarmowym lub też w skrajnych przypadkach chorobami. Gdy mamy pewność, że nasze dziecko jest zdrowe i ból jest spowodowany gazami, to możemy ulżyć dziecku domowymi sposobami.

Warto mieć w domu krople na kolkę, które aplikujemy dziecku zgodnie z zaleceniami producenta i to, choć trochę powinno zmniejszyć dolegliwości.

Bóle brzuszka spowodowane nagromadzonym powietrzem, zwane potocznie kolką, najczęściej dokuczają późnym popołudniem i wieczorem. Są uciążliwe dla dziecka i dla rodziców. Dziecko płacze, pręży się, nie chce jeść i spać. Warto zaobserwować dziecko i na godzinkę przed krytycznym momentem rozpocząć delikatne ćwiczenia i masaże. Delikatnie masujemy brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara. Ulgę przynosi dziecku również uginanie nóżek, które robimy delikatnie i z wyczuciem. Najlepiej położyć sobie maluszka na kolanach, przodem do swojej klatki piersiowej i w tej pozycji delikatnie uginać obie nóżki jednocześnie. W tej pozycji pracuje brzuszek i nagromadzone przez cały dzień gazy uwalniają się przynosząc dziecku ulgę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *