Shadow

Spodnie treningowe na fitness i siłownię – jak je wybrać?

Odzież sportowa jest niezwykle ważna. Stwierdzeniu temu poświęcono już wiele publikacji, mówią o tym specjaliści w zakresie wychowania fizycznego, a także ogromne grono osób, które uprawiają jakąkolwiek dyscyplinę sportową. Musi ona być nie tylko wygodna, ale również zapewniać komfort i, co ważniejsze, bezpieczeństwo treningu.  A skoro o odzieży mowa, postanowiliśmy sprawdzić, jak wybrać spodnie treningowe. Oto 3 rzeczy, na które bezwzględnie zwrócić uwagę.

Z jakiego materiału powinny być wykonane spodnie do treningu?

Odpowiedni materiał to tak naprawdę większa część sukcesu przy wyborze spodni treningowych. Dlaczego? – Dzianina, z jakiej wykonano spodnie treningowe odpowiada za komfort podczas aktywności. To ona, a dokładniej włókna, z jakich została zrobiona, odpowiada za to, że wilgoć jest odprowadzana od skóry, materiał nie oblepia ciała i nie krępuje ruchów i do tego zapewniona jest odpowiednia wentylacja. Sportowiec czuje się komfortowo. – mówi pracownik allsports.pl

Wiele osób zwraca uwagę na to, że bawełna, która do niedawna uznawana była za najlepszy materiał do wyrobu odzieży sportowej kompletnie się nie sprawdza. – Bawełna jest naturalnym włóknem, ma ono doskonałe parametry, zapewnia przewiewność i wentylację skóry. Niestety jest ona również higroskopijna, wchłania pot i nie odciąga go od skóry. Dlatego właśnie wilgotne koszulki czy spodenki bawełniane oblepiają ciało i krępują ruchy, wpływając na komfort trenowania – dodaje doradca klienta z futbolsport.pl. Na rynku dostępne są zatem rozwiązana wykonane z posiadających doskonałe parametry włókien syntetycznych i to w nie warto celować.

Jakie długie muszą być spodnie treningowe?

Panie, które uprawiają fitness zwracają również uwagę na to, że długość spodni treningowych ma znaczenie. Czym zatem kierować się przy wyborze? – Oczywiście charakterem ćwiczeń i warunki, które panują na siłowni czy też na dworze. Na przykład: jeśli trenujący wykonuje wiele ćwiczeń w klęku, wygodniejsze dla niego będą spodnie nieco dłuższe – np. 7/8, które zakryją i tym samym osłonią kolana. Osoby z masywnymi udami powinny wybierać nie krótki spodenki, ale spodnie treningowe, które osłonią uda i tym samym zapobiegną otarciom. Takie przykłady można mnożyć, a kluczowe jest to, by dobrać spodnie treningowe do swoich potrzeb.

Design równie ważny!

Szczególnie panie zwracają uwagę na design spodni treningowych. Na szczęście mają one do wyboru naprawdę wiele rozwiązań – nie tylko różnego typu modele, ale także wiele kolorów spodni. Producenci wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i nadruków, a zatem każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

//

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *