Shadow

Scrapbooking – co jest niezbędne przy tworzeniu własnoręcznych albumów?

Wspomnienia – te najważniejsze, jaki są rodzinne, dawniej uchwycone za pomocą aparatu zapełniały przestrzeń domowych albumów, akumulując wartość przez lata i stając się w efekcie rodzinnym skarbem. Album przygotowywało się z pietyzmem, a każdorazowe jego wyjęcia było okazją do podróży w krainę wspomnień, gdzie wszystko było lepsze, wyraźniejsze i bardziej kolorowe.

A jak jest dzisiaj?

Dziś wydawać by się mogło, że albumy fizyczne są reliktem przeszłości. W końcu bardzo łatwo jest wymierzyć telefonem, zrobić zdjęcie i „dopełnić” istniejący już folder na smartphonie, laptopie, tablecie czy PC. Jednak kilka gigabajtów zdjęć nie ma tej samej „mocy” i nie daje tego samego impulsu, co przeglądanie albumu, który trzymamy w rękach.

Domowe albumy wracają do łask, nie są to jednak zwykłe segregatory na zdjęcia, tylko własnoręcznie ozdabiane książki, które zawierają najlepsze rodzinne momenty.

Scrapbooking to metoda przechowywania wspomnień w artystycznej formie. Łączy ona wykorzystanie zdjęć, różnych artystycznych dodatków, wycinków prasowych oraz wszystkiego, co znajduje się pod ręką. Stworzenie scrapbookowej książki to proces, który może (i powinien zresztą) trochę potrwać. Album to wyraz indywidualnego stylu, dlatego do jego stworzenia nie powinno się podchodzić lekko. Zebranie wszystkich potrzebnych dodatków nie powinno być większym problemem. Scrapbooking coraz bardziej się rozpowszechnia, w rezultacie w sieci można znaleźć całe mnóstwo narzędzi, które sprawią, że nowopowstały album będzie przykuwał uwagę.

Możliwości do personalizacji jest wiele

Klej magic i kilka ozdób wystarczy na ruszenie z pracą? Nie do końca. Każda strona w albumie może prezentować się inaczej – granie kontrastami to ciekawa technika. Jednak wiele osób preferuje by album wpisywał się w określony styl. Zrobienie kilku scrapbookowych książek – każdej według innego schematu jest ciekawym pomysłem, który pozwala wyrazić więcej siebie za pomocą rozwijającej pracy. Koraliki, kokardki, guziki, kwiaty, taśmy, tasiemki, a wszystko to trzymane w miejscu przez mocny klej magic https://www.fantasyscrap.pl/pol_m_Klej-Magic-2003.html sprawi, że do przygotowanego albumu trzeba tylko wydrukować najciekawsze zdjęcia.

Tworzenie własnoręcznych albumów to hobby, które pozwala złapać chwilę zasłużonego oddechu w codziennym zabieganiu oraz stworzyć samemu coś niepowtarzalnego. Klej magic przytrzyma wszystko, a samodzielnie zrobiony album będzie miał znacznie większą wartość (nie tylko sentymentalną) niż najładniejszy wariant zdjęty ze sklepowej półki.

Przeczytaj także