Shadow

Przyprawy przyspieszające metabolizm

Odpowiednia dieta podczas gubienia zbędnych kilogramów to podstawa. Oprócz odpowiednich potraw bardzo ważne jest także to takich przypraw używamy. Warto pamiętać o tym, że duża część przypraw, może znacznie przyśpieszyć nasz metabolizm i pomóc w spalaniu tłuszczu. Pytanie jednak jakie przyprawy należy wybrać?

Chili

Chili posiada składnik jakim jest kapsaicyna, substancja ta odpowiada za ostry smak. Oprócz tego działa także rozgrzewająco, a co najważniejsze zmniejsza apetyt. Okazuje się, że sprawia, że nasz organizm wytwarza znacznie więcej ciepła. Dodatkowo z pomocą chili nasz układ pokarmowy zostaje pobudzony do pracy i zwiększa się jego wydajność. Chili warto dodawać do posiłków, ponieważ zwiększa uczucie sytości. W ten sposób zabezpieczamy się przed chęcią sięgnięcia po dodatkową przekąskę.

Curry

Curry kojarzy nam się głównie jako przyprawa do kurczaka. Okazuje się jednak, że jest bardzo istotną przyprawą właśnie pomagającą w podkręceniu naszego organizmu. Curry zawiera kwas hydroksycytrynowy, który bardzo skutecznie pomaga w zwalczaniu tkanki tłuszczowej. Kwas ten działa hamująco na ośrodek głodu w naszym mózgu i zmniejsza w ten sposób apetyt. Znacząco także poprawia przemianę materii.

Bazylia

Powszechnie wiadomo, że bazylia jest afrodyzjakiem. Jednak wiele badan nad nią wykazało, że bazylia w znaczący sposób poprawia proces trawienia, a także ułatwia przyswajanie pokarmu. Działa przeciwskurczowo i pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Bazylia  ma także wiele dodatkowych działań. Udowodniono, że łagodzi stres, rozluźnia jelita i przyśpiesza trawienie białek oraz tłuszczów, ponieważ zwiększa wydzielanie soków trawiennych.

Cynamon

Cynamon, mi przynajmniej, najbardziej kojarzy się z zimą i z różnego rodzaju herbatami. Prawda jest taka, że cynamon, chociaż tak popularny, wciąż nie jest za bardzo doceniany. Okazuje się jednak, że jest to idealna przyprawa wspomagająca odchudzanie. Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Dodatkowo pomaga w regulacji trójglicerydów we krwi, a co najważniejsze, zapobiega magazynowaniu cukrów w postaci tłuszczu przez wątrobę.  Według badań cynamon zawiera substancję, która sprawia, że tkanki naszego organizmu są znacznie bardziej wrażliwe na insulinę. Wystarczy wprowadzić tylko pół łyżeczki cynamonu do naszej diety. Taka ilość wystarczy by wspomóc proces spalania nadmiaru tłuszczu. Dodatkowo cynamon pomaga w oczyszczaniu organizmu  i pozwala na odczuwanie lekkości.

Imbir

Imbir ma właściwości rozgrzewające, a także w znaczącym stopniu wspomaga trawienie.  Pomaga także w detoksykacji organizmu  poprzez usuwanie zbędnych metabolitów.

Zdaniem naukowców, głównym składnikiem imbiru, który pomaga w spalaniu tłuszczu jest gingerol. Okazuje się, że pomaga on przede wszystkim w spalaniu tłuszczu zmagazynowanego na brzuchu oraz organach wewnętrznych. Sprawdzono jednak, że działanie gingerolu jest najskuteczniejsze w towarzystwie innych substancji zawartych w imbirze. Imbir warto dodawać w dużych ilościach do wszelkich potraw w ciągu dnia.

Jest także wiele innych przypraw, które poprawiają proces spalania tkanki tłuszczowej. Najważniejsze jednak, by dodawana przyprawa do potraw przede wszystkim nam smakowała i dawała możliwość delektowania się smakiem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *