Shadow

Praca w domu a samodyscyplina

Myślisz o tym, aby zacząć pracować w domu? Elastyczność i nienormowane godziny pracy, to zapewne pierwsze co przychodzi Ci do głowy, jak o tym pomyślisz. Z całą pewnością są to pozytywne cechy, które bardzo ułatwiają życie. Szczególnie jeśli mamy wciąż małe dzieci. Czy jednak posiadasz wystarczająco dużo samodyscypliny? Jeżeli sądzisz, że nie, to czy można sobie ją wytrenować?

  • Samodyscyplina.

Praca w domu ma swoje plusy, w szczególności jak dzieci są jeszcze małe i nie chcemy wracać do firmy. Jednak pamiętajmy, że wiąże się to też z wyzwaniem. Jesteś pewna, że będziesz potrafiła na tyle się skupić i zawziąć w sobie, żeby nic Cię nie rozpraszało?

Mimo że zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebna jest samodyscyplina, to niekiedy ciężko ją osiągnąć. Czym jest używane przez nas pojęcie?

Samodyscyplina jest umiejętnością do świadomej kontroli własnych zachowań oraz realizacja wcześniej wyznaczonych celów, bez względu na ewentualne przeszkody.

  • Energia.

Energi i siła są kolejnym wyznacznikiem co do tego, aby idealnie pracowało nam się w domu. Dbanie o jej odpowiedni poziom jest podstawą do ćwiczenia samodyscypliny. Pamiętaj, aby jeść i spać dużo. Po prostu dbaj o siebie. Sen idealnie regeneruje, masz trzeźwe myślenie. Następnie po wypoczynku trzeba uzupełnić glukozę, dlatego tak ważne jest prawidłowe odżywianie się.

  • Auto-motywacja.

Zastanów się nad tym, co Cię motywuje. Już od najmłodszych lata byliśmy nauczeni, że jak wykonamy jakąś czynność, to czeka nas nagroda. Czemu więc teraz miałabyś nie wyznaczać sama sobie nagród za włożoną pracę? Jednak jeśli mamy za dużo luzu, to ciężko jest utrzymać odpowiedni poziom pracy. Może fajnym wyjściem jest postawienie kogoś lub czegoś nad sobą? Kary za nie zrobienie wyznaczonych rzeczy w terminie. Skup się też na przyszłości, ponieważ mając odpowiednie perspektywy – bardziej się starasz niż tkwiąc w teraźniejszości.

Jeśli chodzi o samodyscyplinę, to najlepiej nie zaczynaj od trudnych zadań. Planuj i staraj się wytrwać w celach, jakie sobie stawiasz. Siła woli – to ona decyduje o tym czy poradzimy sobie, dlatego trzeba ją dobrze pielęgnować.

Praca w domu z całą pewnością jest super wyjściem. Warto spróbować w ten sposób zapoczątkować swój biznes. Musisz jednak pamiętać o tym, aby Twój wysiłek nie był czymś fikcyjnym. Przykładaj się odpowiednio do obowiązków, myśl tym samym o przyszłości. Będzie to stanowiło drogę do osiągnięcia wymarzonego sukcesu. Nie bądź dla siebie też zbyt surowa na początku. Stawiaj raczej na elastyczność i spokój. Dopiero jesteś w trakcie pracowania nad sobą, więc nie wymagaj od razu od siebie cudów. Odpowiednia motywacja i małymi krokami do sukcesu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *