Shadow

„Pokoje zagadek” jako pomysł na dobry biznes

Pokoje zagadek są nową formą, która może być podjęta jako praca i tak naprawdę bije rekordy popularności w Europie, jak i w Polsce. Stanowi to doskonały pomysł na zabawę, który łączy przyjemne z pożytecznym. Ponad to połączona zostaje również frajda z bycia razem z zabawą w zgadywanie. Prawidłowa, nietłumaczona nazwa brzmi: „Escape rooms”. Chodzi tutaj głównie o to, iż mamy godzinę na to, żeby wydostać się z pokoju. Nie jest to wbrew pozorom proste, ponieważ należy rozwiązywać, współpracować, a przy okazji – świetnie się bawić.
Weź także pod uwagę, iż możesz dobrze skorzystać na takim pomyśle. Jak? Wystarczy założyć swój własny „escape room” i zacząć zarabiać podczas gdy pozostali się bawią. Open The Door jest marką, która bardzo szybko się rozwija. Z pewnością zapewni wsparcie i da gotowe scenariusze zabaw dla Twoich klientów.

Open The Door jest marką franczyzową. Posiada w swojej ofercie tak zwane pokoje zagadek. Stanowią je pomieszczenia, gdzie goście się zamykają. Następnie dostają około godzinę na odkrycie tajemnicy dzięki której – wydostaną się z pokoju. Zabawy mają swoje scenariusze i przewidują między innymi: zagadki detektywistyczne, poszukiwanie skarbów, ucieczkę z domu, który jest nawiedzony. Pokoje ucieczki polegają na zabawie, gdzie łączy się grupa przyjaciół albo nawet cała rodzina. Jest to bardzo dobra propozycja dla tych, którzy poszukują ekscytującej rozrywki, która przebiega w trybie offline. Pragną wejść do świata, który jest pełen tajemnic oraz zagadek. Następnie uruchamiają wyobraźnię oraz podejmują wyzwanie ucieczki.

Dlaczego warto podjąć tego typu sposób na zarabianie?

 • Open The Door jest obecnie jedną z największych oraz najszybciej rozwijających się sieci pokojów zagadek, jakie dostępne są w Polsce.
 • Z pewnością jest to biznes, który jest przyszłościowy. Oferuje swoim klientom rozrywkę, która z na pewno będzie na bardzo wysokim poziomie.
 • Każdy pokój zagadek ma swój urok i jest po prostu niepowtarzalny. Franczyzodawca pomoże w tym, aby go zaprojektować. Przygotuje fabułę jak i aranżację oraz stworzy scenariusze zabaw.
 • Istnieje możliwość, żeby stopniowo rozwijać biznes. Następnie można otwierać kolejne pokoje w jednej lokalizacji.
 • Biznes ten sprawdzi się w miastach od 50 tysięcy mieszkańców albo w miejscowościach, które są mniejsze, ale z sezonowym ruchem turystycznym.
 • Franczyzodawca gwarantuje szkolenia, jak i szerokie wsparcie marketingowe.
 • Franczyzodawca służy pomocą w stworzeniu strony internetowej z systemem rezerwacji, jak i udostępniana grafika reklamowa.

Kim są klienci pokojów zagadek?

 • Firmy, które poszukują interesujących pomysłów na integrację zespołów pracowników.
 • Grupy przyjaciół, które chcą czegoś więcej w weekend niż tylko i wyłącznie wypadów na piwo i kręgle.
 • Ludzie, którzy organizują wieczory kawalerskie oraz panieńskie.
 • Grupy szkolne.
 • Osoby, które szukają niecodziennych pomysłów na sprawienie prezentu.
 • Rodziny wraz z dziećmi.

Open The Door jest z pewnością biznesem dla ludzi, którzy potrafią w sposób prosty nawiązać kontakty, jak i są otwarte na nowe pomysły. Doświadczenie nie jest wymagane, gdyż firma zapewnia pomoc, która jest dostępna na każdym etapie prowadzenia interesu. Jednak pewnie przydatna się okaże wiedza podstawowa o sprzęcie komputerowym, umiejętności obsługi strony internetowej, jak i social media.
Licytacja, która jest jednorazowa, kosztuje około 3 tysięcy złotych. Przygotowanie lokalu z jednym pokojem, to koszt minimum 12 tysięcy złotych. Z tego powodu, im większy budżet posiadamy, tym więcej pokoi można przygotować, które będą w wyższym standardzie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *