Shadow

PODSTAWOWE KROKI BY ZBUDOWAĆ SWOJĄ MARKĘ

To co przekazujemy światu to podstawa. My sami jesteśmy nasza marka, która  ma pokazywać nasze mocne strony i to co nas charakteryzuje. Ważne jest by osiągnąć silną markę, ponieważ tylko taka jest interesująca. Ludzie będą Cię identyfikować z określonym obszarem, jeśli postawić na odpowiednie cechy podczas budowania marki. Jeśli osiągniemy dobrą markę, to tym samym staniemy się osobą niszową na rynku, która będzie zbiorem konkretnych cech. Jak jednak stać się bardziej rozpoznawalnym? Jak także zbudować swoją władzę i postępować tak by osiągnąć sukces? Istnieje na to kilka sposób!

            Zrozumieć siebie i być autentycznym

Jesteśmy w stanie zbudować dobrą markę, tylko w momencie, w którym znamy swoje mocne i słabe strony. Ważne jest by działać w określony sposób i mówić rzeczy, które są prawdziwe, bez względu na to jak się czułeś w konkretnym momencie. Zdaniem wielu specjalistów swoją markę można zbudować poprzez kształtowanie samego siebie oraz tego co widzą inni. Problemem jest jednak fakt, że takie postępowanie jest wyczerpujące w momencie, gdy ma być wykonywane w perspektywie długoterminowej.

Bardzo istotne jest więc, by Twoja marka była odzwierciedleniem tego kim jesteś naprawdę. Warto poznać to w co faktycznie wierzymy, jak również co mamy na myśli w konkretnej sytuacji. Podstawą jest znajomość naszych mocnych oraz słabych stron.

Podstawą relacji w ludźmi jest zaufanie. Zaufanie możemy osiągnąć tylko w momencie, w którym jesteśmy autentyczni i druga osoba, nie wyczuwa w naszym postępowaniu żadnego fałszu. Nawet jeśli uda Ci się budować swoją markę na fałszywym obrazie przekonań, pojawi się taki moment, w którym, w Twoim postępowaniu wyczuwalne będzie wiele sprzeczności i staną się one poważnym problemem. 

Podstawą więc budowania osobistej marki jest zrozumienie samego siebie, a następnie dzielenie się tym ze światem. Nakładanie kolejnej maski nie jest dobrą drogą.

            Mówienie

Umiejętność mówienia to podstawa podczas budowania swojej marki. Należy wyrażać własne zdanie regularnie i starać się wyjaśnić nawet podstawowe rzeczy. Głównie dlatego, że rozwija to zdolności komunikacyjne. Warto także nie podążać za tłumem. W momencie, gdy używamy słów takich jak większość ludzi, może okazać się, że zupełnie nie wyróżniamy się z tłumu, a to nie o to chodzi.

Bardzo ważne jest by to co mówimy było poparte prawdziwą wiedzą i opierało się na prawdziwych faktach. W naszym głosie powinna brzmieć pewność siebie. Nie można nam także zgubić pewności siebie, w momencie, gdy druga osoba nie zgadza się z naszymi przekonaniami i  ma inne zdanie. Należy pamiętać o tym, że każdy z nas ma prawo mieć swoje poglądy, jednak nie znaczy to, że nie mogą być one sprzeczne ze sobą. Warto podziękować innym  za to, że dzielą się swoją opinią.

Każde spotkanie daje nam możliwość zobaczenia oraz wysłuchania innych osób. Nawet spotkanie z jedną osobą może pomóc nam w budowaniu swojej marki. W rozmowie potrzebna jest wprawa, dlatego warto jest zacząć od rozmów w małym gronie ludzi, następnie spróbować wyrażać swoją opinię pośród ludzi, których znamy mniej. Poprzez rozmowę budujemy także swoje poglądy.

            Poćwicz pisanie artykułów oraz udzielanie wywiadów

Ciekawym pomysłem na sam początek może okazać się pisanie tego co myślimy i uważamy na kartkach papieru. W ten sposób przelejemy swoje poglądy na kartkę i okażą się one dla nas znacznie ważniejsze i bardziej ugruntowane. Dodatkowo przeprowadzając ze sobą wewnętrzny dialog mamy szansę na to dowiedzieć się więcej o samym sobie. Warto jest próbować nowych rzeczy. Każde nowe zajęcie może dać nam sposobność by odkryć w sobie nowy talent oraz poznać przekonania innych osób. Należy być otwartym na nowe doznania.

Dobrym materiałem do zapoznania się z tym w jaki sposób warto pisać takie artykuły oraz wywiady są artykuły prasowe. Warto się zastanowić nad tym jak my sami odpowiedzielibyśmy na pytania zadane przez osobę, przeprowadzająca wywiad.

            Obecność w sieci

Warto jest stworzyć swój własny profil w social mediach. Z jego pomocą łatwiej jest nam pokazać swoje poglądy, a tym samym z pomocą takie profilu znacznie łatwiej jest nam trafić do większej ilości osób. Powinny one jednak pokazywać nas z jak najlepszej strony, dlatego warto uważać na to co tam udostępniamy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także prowadzenie własnej witryny internetowej. Daje nam ona większą kontrole nad naszą obecnością w sieci.

Przeczytaj także