Shadow

Pielęgnacja suchych włosów – nawilżaj, nie przesuszaj!

Włosy suche nie wyglądają dobrze. Pozbawione blasku, z widocznymi uszkodzeniami struktury, często puszące się i niezdyscyplinowane, mogą mieć skłonność do łamliwości i wypadania. Zadbaj o nie, zanim jedyną szansą na piękny wygląd będzie drastyczne strzyżenie.

Włosy suche – po czym je poznać?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje włosy są suche czy normalne, przyjrzyj się ich łuskom. Włosy suche posiadają wyraźnie uszkodzoną strukturę i ze względu na podatność na uszkodzenia, ich łuski na końcach, a nawet na całej długości mogą być odchylone od łodygi. Pozbawione blasku, widocznie osłabione włosy suche są szorstkie w dotyku i niepodatne na zabiegi stylizacyjne. Włosy mogą być suche na całej długości lub przy końcówkach. Wyraźnie widać, że potrzebują nawilżenia i regeneracji, którą musisz zapewnić im, zanim przesuszenie stanie się przyczyną ich wypadania. 

Dlaczego włosy ulegają przesuszeniu?

By cieszyć się pięknymi, zadbanymi włosami o idealnym stopniu nawilżenia i odżywienia koniecznie musisz dbać o ich kondycję. Jeśli zauważasz, że włosy po zastosowanej pielęgnacji lub częstej stylizacji z użyciem gorącego powietrza wyglądają gorzej, tracą połysk i są podatne na łamliwość zareaguj od razu. Włosy, w zależności od swojej budowy są mniej lub bardziej odporne na obciążenia zewnętrzne i wewnętrzne. Musisz nauczyć się odczytywać ich sygnały, by właściwie dobrać sposób pielęgnacji oraz odżywić ej od wewnątrz. Twoje włosy mogą stać się suche na skutek stosowania niskiej jakości kosmetyków, zawierających silnie działające substancje oczyszczające. Mogą one negatywnie wpływać na kondycję włosów. Przesuszenie może być też efektem częstej stylizacji na gorąco bez termoochrony włosów, suszenia ciepłym powietrzem, chlorowanej wody, korzystania z suchej sauny, częstych zmian temperatur i przebywania w pomieszczeniach o bardzo suchym powietrzu. 

Jak pielęgnować włosy suche?

Jak skutecznie nawilżyć suche włosy by ochronić je przed strzyżeniem? W pielęgnacji włosów suchych każdy szczegół ma znaczenie, a najważniejsza jest regularność stosowania dopasowanej do ich potrzeb rutyny pielęgnacyjnej. W pielęgnacji suchych włosów świetnie sprawdza się odżywcza kąpiel. Wybierając produkty oczyszczające, zwróć uwagę na ich skład. Powinny dokładnie, a zarazem delikatnie oczyszczać skórę głowy, dbając o nawilżenie włosów. Bardzo istotne jest ich odżywienie. Stosuj regeneracyjno-nawilżające odżywki, oparte na naturalnych olejach i nawilżających substancjach, pochodzących z natury. W produktach kosmetycznych unikaj wysuszających SLS-ów. Jeśli Twoje suche włosy wymagają skoncentrowanej regeneracji, wybierz skutecznie działające serum. Zwróć uwagę na temperaturę wody, w której myjesz skórę głowy i włosy. Nie powinna być zbyt ciepła, by nie podrażnić skóry, nie zwiększyć łojotoku oraz dodatkowo nie przesuszać włosów. 

Jak zminimalizować uszkodzenia włosów suchych?

Suche włosy powinnaś chronić przed słońcem, które poprzez bezpośrednie oddziaływanie intensywnych promieni przesusza włosy i znacznie je osłabia. Warto ograniczyć stylizację z użyciem wysokich temperatur oraz stosowanie lakieru do włosów i suchego szamponu, po których włosy mogą być łamliwe i przesuszone. Unikaj rozjaśniania włosów oraz częstej koloryzacji zanim odzyskasz prawidłowy poziom nawilżenia i odżywienia całej pasm na całej długości. 

Zdjęcie przesłane przez Reklamodawcę

Przeczytaj także