Shadow

Nowoczesne trendy w organizacji ślubów i wesel

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu pary młodej. Jesteśmy szczęśliwi, podekscytowani nowymi rolami i pragniemy, aby wszyscy czuli się podobnie jak my. Dlatego też pragniemy ugościć swoich gości jak najlepiej i przeżyć ten dzień w sposób wyjątkowy.

Aby przyjęcie weselne było wyjątkowe i niepowtarzalne, to coraz częściej odchodzimy od tradycji i sięgamy po różne nowinki ze świata, które mają zaskoczyć gości i przede wszystkim sprawić, że to właśnie nasz ślub będzie wydarzeniem roku.

Z takich nowinek, które coraz częściej widoczne są na polskich weselach, to jest odejście od tradycyjnego wręczania kwiatów parze młodej. Młodzi już na zaproszeniach piszą na przykład, że zamiast kwiatów proszą o maskotki czy zabawki, które potem oddają do domów dziecka czy szpitali. Inni natomiast wybierają zamiast kwiatów kupony totolotka, które mają przynieść im bogactwo na całe życie.

Coraz częściej odchodzimy też od tradycyjnych prezentów, które były dotąd wybierane przez gości i zazwyczaj się powtarzały. Teraz to coraz częściej państwo młodzi przygotowują listę prezentów, a goście dokonują zakupów według niej. Tym sposobem para młoda nie otrzymuje 10 czajników i 5 tosterów, tylko pojedyncze sztuki.

Taką nowością na polskim „rynku” ślubnym są ceremonie w plenerze, gdyż od tego roku prawo na to pozwala. Od samego początku pary młode korzystają chętnie z tej możliwości i organizują swoje śluby poza Urzędami Stanu Cywilnego.

Bardzo ciekawym i elegancki pomysłem i także nowością u nas w kraju są drobne upominki dla gości. Tutaj inwencją wykazują się państwo młodzi, którzy dla wszystkich gości zakupują podarunki, które są dowodem wdzięczności za przybycie i taką miłą pamiątką tego dnia. Takim prezentem mogą być ładne słodycze zapakowane w eleganckie pudełeczka, jakaś ciekawa figurka ozdobna, świeca zapachowa czy inny ciekawy drobiazg. Ważne, aby był on ładnie, elegancko zapakowany i oznaczony, dla kogo jest przeznaczony. Takie upominki kładzie się zazwyczaj na stole, obok zastawy, tak, aby każdy mógł go sobie zabrać bez zbędnych formalności.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *