Shadow

Niemowlę a pies w domu

Nowy członek rodziny zawsze jest przyczyną wielkiego stresu i zamieszania. Szczególnie często zdarza się to w domach gdzie jest pies, gdyż właściciele zastanawiają się jak nasz dotychczasowy pupil zareaguje na nowego domownika. Słusznie, że się zastanawiamy i bardzo dobrze, jeżeli przygotujemy się do tego o wiele wcześniej.

Jeżeli pies jest w domu gdzie nie ma dzieci, to może być z nim problem po pojawieniu się na świecie noworodka. Warto, zatem przyzwyczajać psa do dzieci i ich specyficznego zachowania. Warto, więc jeszcze będąc w ciąży zapraszać do siebie koleżanki z niemowlakami, tak, aby nasz pupil poznał zachowania dzieci. Pies, który do tej pory był panem w całym domu i właścicieli miał na wyłączność, może nieco ostro zareagować na dziecko.

Gdy już wyjdziemy ze szpitala, oswajajmy spokojnie psa do nowej sytuacji, pokażmy mu dziecko, pozwólmy powąchać, ale absolutnie nie pozostawiajmy go samego z niemowlakiem. Potrzeba tu czasu, aby obie strony przyzwyczaiły się do siebie i się zaakceptowały.

Kolejna sprawa to kwestia zdrowia. Jeżeli dbamy o higienę naszego zwierzaka, regularnie go odrobaczamy, chodzimy na szczepienia do weterynarza, to nie mamy się co obawiać jakiś chorób i bakterii. Inną sprawa jest natomiast kwestia uczulenia na sierść, gdyż zdarza się bardzo często. Jeżeli tak się zdarzy w waszym przypadku i pociecha zacznie na psa reagować alergicznie, to niestety nie będzie wyjścia jak pozbyć się go z domu. Tego jednak dowiemy się dopiero, gdy dziecko pobędzie jakiś czas w domu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *