Shadow

Naturalne sposoby walki z nadwagą

Woman standing on a scale

W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć odpowiedni sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Jesteśmy bombardowani w sieci całą listą suplementów i specyfików, które rzekomo pomagają w odchudzaniu. Niestety, wiele z tych informacji jest nieprawdziwych. Nie ma wspaniałego suplementu, który sam w sobie sprawiłby, że w miesiąc czasu stracimy dziesięć kilogramów bez wysiłku, zatem jeśli widzicie tego typu informacje – szkoda Waszego czasu.

Od czego zacząć

Najpierw należy zadać sobie pytanie – jaka jest przyczyna nadwagi? Czy jest to częste podjadanie, brak ruchu, może miłość do słodyczy, albo spowolniony metabolizm. Odpowiedź na to pytanie jest kluczem do sukcesu. W tym artykule przedstawię Wam sprawdzone przeze mnie i moich klientów (zajmuję się zielarstwem i medycyną naturalną zawodowo) zioła i ekstrakty, które pomogą Wam w odchudzaniu, nie przynosząc negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Kolejnym krokiem, który warto zrobić, jest dokładne przebadanie się, ponieważ nasz organizm i jego procesy wewnętrzne mogą być przeciwnikiem w walce o szczupłą sylwetkę (np. Niedoczynność tarczycy, policystyczne jajniki, insulionooporność itd.)

Naturalne składniki, które warto znać

  1. Zielona kawa – w szczególności wspomaga metabolizm i oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodaje energii, a w przeciwieństwie do tradycyjnej kawy nie wypłukuje z organizmu magnezu i potasu. Nie daje efektów z dnia na dzień, jednak regularne stosowanie przyczynia się do gubienia zbędnych kilogramów. Można ją zakupić w wersji tradycyjnej lub jako ekstrakt w kapsułkach. Co więcej, hamuje apetyt, więc warto ją stosować pół godziny przed posiłkiem. Więcej na ten temat możesz przeczytać tu: https://www.zdrowienazdrowie.pl/tabletki-na-odchudzanie/zielona-kawa-opinie
  2. Matcha – sproszkowana zielona herbata – jej działanie jest zbliżone do zielonej kawy, odżywia komórki organizmu, dodaje energii i podkręca metabolizm.
  3. Gymnema sylvestre – to mało znane zioło, zwane inaczej gurmar. Ma taką właściwość, że blokuje receptory odczuwania smaku słodkiego, przez co słodkości zwyczajnie przestają nam smakować. Bzdura? To nie bzdura. Wielu badaczy skupiło się na tym zielu, badania potwierdzają ten fakt – to działa! Dodatkowo wspaniale obniża poziom glukozy we krwi, podobnie jak morwa biała bądź naowocnia fasoli
  4. Ocet jabłkowy – stosowany każdego dnia na czczo, minimalnie 15 minut przed śniadaniem, świetnie podkręca metabolizm i pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Bez większego wysiłku można zgubić kilka kilo w ciągu 3 tygodni. Poza tym zakwasza żołądek, przez co trawienie białek odbywa się prawidłowo. Likwiduje też zaparcia i refluks. Same plusy i koszt nieduży, jedynym minusem jest smak, ale i do tego można się przyzwyczaić.
  5. Spirulina i chlorella – są to algi bardzo bogate w chlorofil. Odżywiają organizm w witaminy i minerały, ograniczają apetyt oraz pomagają w usunięciu toksyn z organizmu. Algi cenią sobie szczególnie osoby ospałe i osłabione, gdyż dodają one energii i siły.
  6. Kapsaicyna i piperyna – czyli to, co bardzo ostre. Maksymalnie podkręcają metabolizm. Mogą wywołać ciepło w żołądku, jednak czego się nie zrobi dla zgrabnej sylwetki ?

Suplementy i zioła opisane powyżej stanowią świetną pomoc w zdrowym odchudzaniu. Do tego należy pamiętać o odpowiedniej ilości wody i choć odrobinie ruchu, a także o zdrowym odżywianiu. Natura wychodzi nam naprzeciw – warto zacząć z niej korzystać już dziś w trosce o zdrowie i zgrabną sylwetkę.

 

Przeczytaj także