Shadow

Najlepszy olej do włosów – jak go znaleźć?

Najlepszy olejek do włosów – czy istnieje? Jak go znaleźć, czym się kierować przy zakupie? Jakie cechy zawiera dobry olejek? Podpowiadamy co robić, aby zakup oleju kosmetycznego był już zawsze trafiony. Okazuje się, że nie jest to skomplikowane, jeśli pamięta się o kilku prostych zasadach.

Najlepszy olej do włosów – vademecum kupującego

Kilka nieskomplikowanych wytycznych może rzucić nowe światło na pielęgnację włosów i sprawić, że otrzymają one najlepsze, co można im podarować, czyli perfekcyjnie dobrany do nich kosmetyk.

Oto proste zasady, które pomogą rozpoznać najlepszy olej dla włosów

1. Najlepszy olej do włosów – tylko naturalny, tłoczony na zimno, czyli nierafinowany– taki właśnie olej jest w stanie zachować swoje właściwości upiększające i regenerujące. Oleje rafinowane ”wyzbywa” się w wielu cennych witamin i minerałów, oraz innych składników służących zdrowiu i pielęgnacji.

2. Najlepszy olej do włosów jest „niewinny” – czyli czysty, nie skażony, pozbawiony silikonów i parabenów, w pełni naturalny i pochodzący z czystych regionów Ziemi. Tylko takie olejki mają szansę w pełni zadbać o włosy i skórę głowy.

3. Najlepszy olej do włosów jest dobrany do ich porowatości – czyli stopnia odchyleia łusek na powierzchni włosa, a prościej mówiąc: do rodzaju i kondycji włosów. Im bardziej zniszczone, suche i łamliwe włosy, tym wyższa porowatość. Grube i ciężkie w stylizacji, z nadmiarem sebum określa się jako niskoporowate, zaś wszystkie plasujące się pomiędzy tym podziałem określane są jako „średnioporowate”. Olejki mogą zatem idealnie dopasować się swoimi cząsteczkami do „rozmiaru” danej łuski włosa.

4. Najlepszy olej do włosów nadaje się do nakładania na skórę głowy, gdzie oprócz pielęgnacji tej części ciała – doskonale wzmacnia i regeneruje cebulki, przyspieszając tym samym wzrost włosów i hamując ich wypadanie.

5. Najlepszy olej do włosów nie musi być jeden – idealnie jest powierzyć swoje włosy mocy kilku, precyzyjnie zestawionych olejków. Taka mieszanka powinna łączyć w sobie właściwości i substancje kliku olejków wysokiej klasy. Zanim zdecydujecie się na samodzielne mieszanie olejków pamiętajcie, że sekret tkwi również w odpowiednich proporcjach – naukę o nich i o kwasach tłuszczowych w nich zawartych lepiej pozostawić ekspertom.

Znajomość 5 powyższych zasad sprawi, że zakup olejku i stosowanie go już zawsze będą dawały satysfakcjonujące efekty.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *