Shadow

Na co stosuje się krem z kwasem laktobionowym?

Właściwości kwasu laktobionowego sprawiają, że jest to składnik, który powinien się cieszyć rekordową popularnością. Korzyści płynące ze stosowania kremu z kwasem laktobionowym odniesie praktycznie każda cera, a za jego korzystne działania nasza skóra będzie nam wdzięczna!

Co to jest kwas laktobionowy?

Kwas laktobionowy to polihydroksykwas (PHA). Pozyskuje się go w wyniku utleniania laktozy. Jego działanie jest w dużej mierze podobne do kwasów z grupy AHA, z tą różnicą, że PHA są znacznie delikatniejsze dla skóry, dzięki czemu sprawdzą się nawet w przypadkach cer problematycznych i właśnie dlatego warto wypatrywać tego składnika aktywnego w kremach.

Krem z kwasem laktobionowym – dla kogo?

Kto powinien zwrócić uwagę na kwas laktobionowy w kosmetykach? Każdy! Ale przede wszystkim właściciele cery tłustej i dojrzałej, ze skłonnością do trądziku, aktywnym trądzikiem pospolitym oraz różowatym. Dlaczego właśnie dla te osoby odniosą największe korzyści wybierając preparaty z kwasem laktobionowym? Ze względu na jego właściwości przeciwzapalne, gojące i antyoksydacyjne!

Kwas laktobionowy – korzyści ze stosowania

Działanie kwasu laktobionowego jest nieocenione w kosmetyce gabinetowej i domowej! Krem do twarzy z kremem laktobionowym pomoże nam w codziennej pielęgnacji, jak i po zabiegach kosmetycznych. Poza doskonałym działaniem antyoksydacyjnym i regenerującym, produkty zawierające kwas laktobionowy doskonale nawilżają cerę, zmniejszają widoczność zmarszczek, łagodzą zaczerwienienia i zwiększają elastyczność skóry. Efekty, które możemy uzyskać to również odbudowa płaszcza hydrolipidowego, wzmocnienie naczyń krwionośnych, złagodzenie zaczerwienień oraz stanów zapalnych.

Jak wykorzystać krem z kwasem w pielęgnacji?

Kuracja kremem z kwasem laktobionowym może być całoroczna.

W domowej pielęgnacji często stosowany jest jako uzupełnienie zabiegów oraz leczenia farmakologicznego chorób skóry. Doskonale sprawdza się po wizytach w gabinetach kosmetycznych, ponieważ przyspiesza gojenie i łagodzi. Krem można stosować po zabiegach i w codziennej pielęgnacji. Doskonale sprawdzi się nakładany na twarz rano i wieczorem. Można go też stosować na inne partie ciała.

L-Cream, zawierający kwas laktobionowy, dostępny w Nanili Professional to doskonały produkt, który chroni przed wypryskami, a przy tym nie przesusza skóry. Wypróbuj profesjonalną pielęgnację w domowym zaciszu i sprawdź, jak właściwości kwasu laktobionowego mogą pomóc twojej cerze w odzyskaniu młodzieńczego blasku.

Przeczytaj także