Shadow

Młoda mama wraca do pracy

jak sprawdzić samochód przed kupnem

Macierzyństwo związane jest z wielkimi zmianami w życiu całej rodziny a w szczególności w życiu mamy. Ciąża, poród a potem opieka nad małym dzieckiem zmuszają je do rezygnacji z pracy i dotychczasowych obowiązków służbowych. Czy tak faktycznie musi być, czy młoda mama nie może pracować?

Praca na pełny etat dla młodej mamy jest niezwykle trudna. Dziecko, bowiem wymaga ciągłej opieki, uwagi i obecności mamy. Oczywiście możemy na jakiś czas dziecko zostawić z tatą, z babcią czy z nianią, jednak nikt i nic nie zastąpi w tym początkowym okresie mamy. Warto, więc z tego czasu korzystać, być z dzieckiem, bo przecież to szybko i mija i będziemy jeszcze nie raz tęsknić za tymi chwilami.

Nie oznacza to wcale, że młoda mama ma nie pracować i nie zarabiać, wręcz przeciwnie. Jeżeli ma potrzebę, ochotę i chęci, to warto zastanowić się nad pracą odpowiednią do specyficznej sytuacji. Najlepszym sposobem na prace w sytuacji, gdy mamy małe dziecko, jest oczywiście praca w domu. Obecnie jest dość sporo tego typu ofert, gdyż banki, sklepy internetowe, urzędy, potrzebują i poszukują pracowników zdalnych, którzy będą sprzedawać ich produkty, opiekować się stronami internetowymi itp. Korzystne jest to zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika. Pracownik nie musi, bowiem opuszczać domu a pracodawca oszczędza na wynajęciu biura.

Szukając pracy zdalnej przeglądajmy, więc ogłoszenia o prace na portalach, ale również wybierzmy się do swojego szefa i złóżmy mu intratną propozycję. Być może w naszej firmie potrzebna jest osoba do zdalnego kontaktu z klientami, do sporządzania dokumentów i akt.

Jeżeli w żaden podany sposób nie pozyskamy atrakcyjnej oferty pracy, to zastanówmy się też nad samozatrudnieniem. Oczywiście polega ono na złożeniu jednoosobowej działalności o charakterze stacjonarnym, czyli takim, które może być wykonywane w domu. Jest tutaj cały wachlarz możliwości: prowadzenie księgowości, wypełnianie dokumentów i akt, szycie na zlecenie, pisanie artykułów, wykonywanie stron internetowych, opieka nad stronami itp. W dobie Internetu ten wachlarz zleceń przez sieć wciąż się rozrasta i każdy może w nim znaleźć niszę dla siebie i swoich pomysłów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *