Shadow

Męskie fryzury to nie taka prosta sprawa

W dzisiejszych czasach mnogość kosmetyków do stylizacji włosów może być przytłaczająca. Skończyły się czasy, kiedy to na półkach w sklepie było dostępne wiaderko różnokolorowego żelu, i nic poza tym. Teraz mamy do wyboru naprawdę pokaźny wachlarz opcji. Jak to bywa w przypadkach zbyt dużych możliwości ciężko się odnaleźć w gąszczu dostępnych opcji. Jak wybrać opcję najbardziej nam odpowiadającą?

Burzliwa historia włosów

Tyle ile mamy osób, tyle też mamy sposobów na wyrażenie siebie poprzez między innymi fryzurę. Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach są fryzury wygodne a jednocześnie stylowe, które będą pasowały i do sportowego stroju jak i do garnituru. Wbrew pozorom nie jest to trudne do osiągnięcia. Na przestrzeni lat, które nastąpiły po zakończeniu II wojny światowej, różne wydarzenia społeczne, jak również kształtowanie się różnych modeli społeczeństwa przyniosły i ukształtowały wiele fryzur. Każdy chciał być indywidualnie postrzegany, ale też strojem i uczesaniem pokazywał przynależność do różnych komórek społecznych. I tak otrzymaliśmy między innymi Brylcreem look, fryzurę, która pochodziła jeszcze z przed wojny i nie została zmieniona przez lata a jej cechami rozpoznawczymi były, spora ilości brylantyny do włosów dla mężczyzn i idealne ułożenie wszystkich włosów. Dla osób, które wolą wygodniejsze fryzury idealny był i nadal jest Undercut.

Podgolone boki i góra zgodna z życzeniem mężczyzny, wsparte matową pastą do włosów, pasowały do wielu dziedzin życia. Od tych oficjalnych do bardziej przyziemnych. Jeżeli z kolei ktoś się chciał bardziej wyróżniać i pokazać swój bunt przeciwko systemowi, idealnym rozwiązaniem był Mohawk. Fryzura ta była wzorowana na północno amerykańskich Indianach i została rozpowszechniona przez dywizję spadochronową walczącą w Normandii. Idealnie wygolone boki i środek wystylizowany na gęsty wosk fryzjerski dodawał wyrazu temu uczesaniu. Elegancji na salonach od lat dwudziestych XX wieku, dodawała fryzura o nazwie Slick back, długie włosy zaczesane do tyłu i utrzymane w porządku za pomocą pomady albo brylantyny do włosów dla mężczyzn. Fryzura ta jest dzisiaj kojarzona głównie z Włoskimi imigrantami w stanach zjednoczonych.

A więc co wybrać?

Jak więc widać ile grup społecznych tyle rodzajów uczesania. Na szczęści dzisiaj mamy do wyboru wiele kosmetyków do układania włosów. Jeżeli zależy nam na mocnym utrwaleniu, ale nie chcemy żeby było coś widać na włosach, warto wybrać pomadę, pastę albo wosk matowy, który utrwali, ale nie nabłyszczy fryzury. Z kolei, jeżeli chcemy nabłyszczyć nasz look to powinniśmy wybrać, który żel albo brylantyna do włosów dla mężczyzn będą nam odpowiadały zapachem i trwałością. Najważniejsze to próbować różnych opcji tak, aby wybrać najlepszą dla nas.

Przeczytaj także