Shadow

Mały odkurzacz – kiedy warto się na niego zdecydować?

odkurzacz-thomas-crooser-parquet-plus

Spory odkurzacz może pomieścić więcej zanieczyszczeń, może także pomóc w praniu dywanów i wykładzin, ale jego minusem są często zbyt duże wymiary oraz ciężar. Dlatego też jeżeli zależy ci na komforcie sprzątania i dodatkowo oszczędności miejsca, wtedy pomyśl o małym, ale wydajnym modelu, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje oczekiwana. Kiedy mały odkurzacz będzie najlepszy? Jakie są zalety i wady takich modeli? Na co zwrócić uwagę na zakupach? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Zalety małych odkurzaczy

Wybierając mały odkurzacz mamy pewność, że będzie poręczny – można bez problemu nosić go w ręce i wnieść po schodach na piętro. Również odkurzacz o mniejszych wymiarach zmieści się bez problemu w szafce, gdy odłączy się od niego rurę. Warto też wspomnieć, że takie kompaktowe wymiary wcale nie oznaczają gorszej efektywności pracy – nowoczesne silniki i filtry stosowane w odkurzaczach powodują, że nawet mniejsze modele doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami.

Dla kogo mały odkurzacz?

Zasadniczo małe odkurzacze najczęściej wybierane są do małych mieszkań – wówczas ze względu na powierzchnię podłóg zabrudzeń nie ma tak wiele, jak w przypadku dużych domów, dlatego mniejsza pojemność worka nie jest problemem. Również takie modele chętnie wybierane są przez kobiety i przez osoby starsze, a także tych, którzy nie lubią ciężarów i nie mogą ich nosić, na przykład przez osoby mające problemy z kręgosłupem – kompaktowy i lekki sprzęt będzie wtedy doskonałym wyborem. Oczywiście, także wtedy, gdy ma się ograniczoną przestrzeń na przechowywanie odkurzacza, warto pomyśleć o mniejszym modelu – będzie można bez problemu umieścić do w szafce, by nie stał na widoku.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Podobnie jak w przypadku zakupu większych odkurzaczy, także i przy mniejszych modelach warto zwrócić uwagę na ich skuteczność pracy przy odkurzaniu powierzchni z dywanami i bez dywanów, na filtr, zużycie energii czy też na poziom hałasu. Obecnie zgodnie z unijnymi przepisami każdy odkurzacz musi posiadać specjalną etykietkę z czytelnymi oznaczeniami – są one bardzo pomocne przy zakupach, ponieważ można wtedy bez problemu porównać parametry każdemu z modeli.

Jeśli chcesz zakupić mały odkurzacz, ale nie wiesz, na jaki model zwrócić uwagę, wtedy wiele pomocnych informacji czeka na ciebie w serwisie internetowym Idealny Odkurzacz. Powstał on specjalnie po to, aby pomagać w doborze najlepszych modeli odkurzaczy. Znajduje się tutaj także wiele pomocnych artykułów dotyczących tego rodzaju sprzętu. Więcej o małych odkurzaczach można poczytać pod adresem: http://www.idealnyodkurzacz.pl/dopoczytania/id/225/maly-odkurzacz.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *