Shadow

Malownicze Pomorze Zachodnie – wybieramy się na wakacje

Wiosna w pełni, czas więc pomyśleć o wakacyjnych wojażach. Oczywiście większości z nas marzą się egzotyczne kierunki, które wołają do nas z kolorowych bilbordów wszystkich bur podróży. Zachęcają nas do takich podróży niskie ceny, które są podyktowane niestabilną i niebezpieczną sytuacją w wielu krajach.

Bez wątpienia kierunki typu Grecja czy Francja są wspaniałe, pełne cudownych plaż i ciekawych zabytków, jednak ze względu na zaostrzoną sytuację związaną z atakami terrorystycznymi, są przez nasze ambasady odradzane i kwalifikowane do niebezpiecznych. Nie warto więc ryzykować i kusić się niskimi cenami, a potem drżeć ze strachu o swoich bliskich i modlić się o powrót do domu. Poczekamy aż sytuacja się ustabilizuje i bez strachu i ryzyka będzie mogli znów podróżować w każdy zakątek świata.

Korzystajmy z atrakcji, które są dostępne w naszym kraju i cieszmy się bezpieczeństwem i pewnością, że urlop będzie w 100% bezpieczny i udany.

Polska jest pięknym krajem i obecnie posiada już dość dobre i w niektórych miejscach nawet ekskluzywne zaplecze turystyczne, warto więc korzystać z tego i poznawać piękno naszego kraju. W tym artykule przyjrzymy się części Pomorza Zachodniego i sprawdzimy gdzie warto się tam zatrzymać, gdzie są ładne plaże i ciekawe atrakcje.

Naszą wycieczkę po Pomorzu Zachodnim rozpoczniemy od Międzyzdrojów, które znane są w całej Europie. To niewielkie, nadmorskie miasteczko rozpłynęło dzięki Festiwalowi Gwiazd, który odbywa się co roku na początku wakacji. Na trzy dni festiwalu zjeżdżają do Międzyzdrojów znane gwiazdy filmowe i teatralne, które znamy ekranów naszych telewizorów. Przechadzają się słynnym deptakiem gwiazd, odciskają tam swoje dłonie i dają autografy. Kto sprytniejszy ma też okazję do rozmowy czy wspólnej fotografii. Warto wcześniej zarezerwować na ten termin swój urlop a także miejsce w hotelu. Na ostatnią chwilę będzie to bowiem niemożliwe, ze względu na dużą liczbę turystów.

Międzyzdroje to nie tylko festiwal gwiazd ale przede wszystkim wspaniała plaża, ekskluzywne hotele i ciekawy deptak.

Kilka kilometrów od Międzyzdrojów znajdziemy kolejne nadmorskie miasteczko: Świnoujście. Słynie ono z pięknego portu, do którego ściągają liczne statki, z długiej i szerokiej plaży, a także licznych festiwali i koncertów.

Poruszając się nieco dalej na wschód natrafimy na szereg małych nadmorskich wsi, które w sezonie letnim zamieniają się w tętniące życiem kurorty. Pełno tam eleganckich hoteli, pensjonatów, pól namiotowych i prywatnych kwater. Każdy więc najdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich możliwości finansowych.

Warto zatrzymać się w Trzęsaczu, który słynie z ruin malowniczego kościółka, który jest podmywany i niszczony prze fale. W niedalekiej odległości znajdziemy Pobierowo, gdzie jeździ specjalna kolejka dla turystów, którą możemy się przemieszczać i zwiedzać najbliższą okolicę.

Właściwie wszystkie miejscowości Pomorza Zachodniego są warte do zwiedzania i spędzania tam urlopu. Związane jest to z ładnymi i czystymi plażami, które mogą się pochwalić niebieskimi flagami. Woda w tym rejonie jest cieplejsza niż na wschodzie, więc śmiało można korzystać z kąpieli.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *