Shadow

Malowanie pokoju

Przygotowanie pokoju

Przed przystąpieniem do malowania ważne jest, aby przygotować pomieszczenie. Oznacza to usunięcie wszystkich mebli z pokoju, a także wszelkich elementów wyposażenia, takich jak klamki i osłony włączników światła. Będziesz także chciał usunąć wszystko ze ścian, w tym obrazy i haczyki do paznokci. Gdy pokój jest pusty, możesz zacząć oklejać krawędzie ścian, listew przypodłogowych i wszelkich innych obszarów, których nie chcesz malować.

Nakładanie podkładu

Po przygotowaniu i przyklejeniu pokoju możesz zacząć nakładać podkład. Podkład jest kluczowym etapem malowania, ponieważ pomaga farbie lepiej przylegać do powierzchni i zapewnia bardziej równomierne wykończenie. Podczas nakładania podkładu upewnij się, że używaj długich pociągnięć i pracuj małymi odcinkami, aby podkład nie wyschł przed jego wyrównaniem.

Malowanie ścian

Gdy podkład wyschnie, możesz zacząć malować ściany! Ponownie, pracuj na małych odcinkach i używaj długich pociągnięć, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli w swoim projekcie malarskim używasz wielu kolorów, najpierw pomaluj wykończenie, a następnie zejdź w dół z kolorem ściany. Pomoże to zapobiec wypadkom podczas malowania i sprawi, że sprzątanie stanie się dziecinnie proste.

Przeczytaj także