Shadow

Makijaż na sesję zdjęciową – jak wykonać trwały makijaż do zdjęć?

Makijaż na sesję zdjęciową – jak wykonać trwały makijaż do zdjęć?

Jarosław Juźwin, znany projektant i profesjonalista w dziedzinie make-upu, twierdzi, że bez właściwego makijażu nie ma dobrych zdjęć. Ostre światło w czasie sesji fotograficznych uwypukla wszystkie mankamenty urody. Podkreśla bladość cery, nadając jej nienaturalny i nieciekawy odcień. W obiektywie aparatu giną też rysy twarzy, co bardzo pogarsza ogólne wrażenie. Ratunkiem w tej sytuacji jest odpowiedni makijaż.

Nawet jeśli perfekcyjnie wykonamy codzienny makijaż i będziemy w nim doskonale wyglądać, to aparat fotograficzny i tak podkreśli wszystkie niedoskonałości. Zmarszczki staną się znacznie głębsze, podkrążone oczy zaczną dominować na sfotografowanej twarzy, nawet popękane naczynka na nosie będą bardziej widoczne niż na co dzień, w naturalnym świetle. Niestety w czasie sesji zdjęciowej nie sprawdzi się codzienny makijaż. Uzbrojone jednak w zestaw niezawodnych kosmetyków oraz przestrzegając reguł, które stosuje Jarosław Juźwin, przygotowując swoje modelki do sesji fotograficznych, z pewnością doskonale zaprezentujemy się na zdjęciach.

Najpierw maskujemy niedoskonałości

Tu niezbędne będą korektory zdolne do zatuszowania różnych mankamentów skóry. Tego typu kosmetyki o odcieniu zbliżonym do naturalnej barwy cery doskonale zamaskują drobne krostki i wypryski. Jeśli chcemy zatuszować cienie pod oczami, musimy użyć korektora o nieco jaśniejszej barwie niż skóra. Popękane naczynka ukryje tylko korektor o zielonkawym odcieniu. Trzeba pamiętać, że korektory muszą dobrze osadzić się na skórze, zanim przystąpimy do nakładania podkładu.

Podkład musi być znacznie silniejszy niż ten, którego używamy na co dzień. Do zdjęć wybierzmy silnie kryjący i matujący. Rozprowadzamy go nie tylko na twarzy, ale także na szyi i na dekolcie. Podkład powinien być nieco ciemniejszy, bo światło lampy błyskowej i tak znacznie go rozjaśni.

Jarosław Juźwin i perfekcyjny makijaż do zdjęć

Jarosław Juźwin przywiązuje ogromną uwagę właśnie do tego etapu makijażu. Niestety ostre światło sprawia, że rozpływa się gdzieś naturalny, nawet najbardziej regularny kontur twarzy. Trzeba go więc wzmocnić za pomocą bronzera i rozświetlacza. Bronzer nakładamy na linię żuchwy, dzięki temu zachowa ona swój kontur. Nos wysmuklamy, nakładając kosmetyk na jego boki. Podobnie czynimy, nakładając bronzer na skronie i poniżej kości policzkowych.

Z kolei rozświetlacz powinien znaleźć się na kościach policzkowych, na szczycie nosa, nad ustami i łukami brwiowymi. Na koniec na twarz nakładamy nieco pudru matującego.

Oczy i usta

Makijaż oczu powinien być nieco ostrzejszy niż zwykle. Należy używać matowych lub satynowych cieni do powiek. Cienie perłowe czy brokatowe fatalnie odbijają światło i psują efekt na zdjęciu. Następnie powiększamy nieco oczy. W tym celu warto używać eyelinera, wcześniej zagęszczając linię rzęs kredką lub ciemnym cieniem do powiek. Z kolei linię wodną warto rozjaśnić cielistą kredką do oczu, co znacznie je powiększy optycznie. Ostatnim krokiem jest perfekcyjne wytuszowanie rzęs. Warto użyć do tego celu tuszu Volume Express Colossal. Dzięki specjalnej szczoteczce Mega Brush rzęsy będą perfekcyjnie rozdzielone i doskonale pokryte tuszem. Zawartość matowego, czarnego pigmentu zapewni rzęsom znakomity, lekko przydymiony wygląd.

Z kolei do podkreślenia ust warto użyć konturówki, ale rysunek musi być perfekcyjny. Nie należy używać błyszczyków, bo też fatalnie wyglądają w błysku fleszy. Najlepiej sprawdzają się matowe i satynowe pomadki, które powinny być zbliżone kolorem do nałożonej wcześniej konturówki.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *