Shadow

Lubrykanty medyczne – dlaczego dobrze jest je używać?

Lubrykant czy żel intymny, ma za zadanie poprawić jakość i urozmaicić seks. Szczególnie istotny i pomocny jest w przypadku suchości pochwy. Co więcej, posiada on wiele właściwości, dzięki którym urozmaici stosunek seksualny. Dlaczego jeszcze dobrze jest używać lubrykantów medycznych podczas seksu?

Czym jest lubrykant medyczny?

Lubrykant to żel. który nawilża miejsca intymne. Jego najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie nieprzyjemnego bólu, pojawiającego się podczas tarcia – jest on bardzo przydatny w przypadku suchości pochwy. Zwiększa on również przyjemność z seksu, czy zachowuje miękkość pochwy.

Rodzaje lubrykantów

W sklepach, drogeriach czy aptekach znajdziemy wiele lubrykantów o różnych wariantach smakowych i zapachowych. Należy jednak pamiętać, aby wybierać te przetestowane medycznie, żeby uniknąć wszelkich zakażeń. Jakie rodzaje lubrykantów możemy wybrać i jak je stosować?

Lubrykanty na bazie wody

Są to żele intymne na bazie wodnej – jest ich najwięcej na rynku. Dlaczego? Są one idealne do nawilżania sfer intymnych nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Co więcej, najczęściej rekomendują je specjaliści, ponieważ w porównaniu z innymi lubrykantami, zawierają odczyn pH najbardziej zbliżony do pH naturalnej wydzieliny kobiecej. Kobiety, które cierpią na suchość pochwy, będą musiały podczas wszelkich pieszczot użyć go więcej, ponieważ posiada on duże ilości wody, co przyspiesza jego wchłanianie. 

Lubrykanty na bazie silikonu

Żele intymne wyprodukowane na bazie silikonu są bardziej trwałe od wodnych i nie ulegają za szybkiemu wchłanianiu. Oznacza to, że mogą być stosowane w mniejszych ilościach niż lubrykanty na bazie wody. Co więcej, doskonale sprawdzą się przy zbliżeniach analnych czy w wodzie – w czasie kąpieli bądź pod prysznicem.

Lubrykanty na bazie oleju

Dzięki nim uzyskamy przyjemny efekt natłuszczenia i nawilżenia, jednak przez to, że są one tłuste, niestety, mogą zalegać w miejscach intymnych. Takie sytuacje często doprowadzają do podrażnienia tych wrażliwych okolic. Świetnie natomiast sprawdzi się jako produkt do masażu.

Inne rodzaje lubrykantów

Wyżej wymienione trzy typy żelów intymnych to główny podział lubrykantów. Wyróżniamy jednak również takie, jak:

  • hybrydowe,
  • analne,
  • smakowe,
  • zapachowe,
  • chłodzące lub rozgrzewające,
  • regeneracyjne,
  • organiczne.

Najważniejsze informacje co do używania lubrykantów

Wybór odpowiedniego lubrykantu jest bardzo istotny. Musimy wziąć pod uwagę w jaki sposób będziemy go wykorzystywać – czy tylko do seksu, czy może także do używania gadżetów erotycznych. Lubrykantów silikonowych nie używamy z gadżetami wykonanymi z silikon. Natomiast lubrykantów olejowych, oraz tych, które w swoim składzie go posiadają, nie stosujemy z prezerwatywami.

Do prezerwatyw najlepiej używać wodnych i silikonowych żeli intymnych. Ci, którzy są podatni na alergie i infekcje powinni zwracać również szczególną uwagę na skład lubrykantów. Należy pamiętać aby nie kupować ich w podejrzanych miejscach.

Przy wyborze lubrykantu pomyśl na czym Ci najbardziej zależy – ma on chłodzić? Rozgrzewać? A może dawać tylko lepszy poślizg podczas seksu?

Lubrykanty medyczne w Secret Place


W sklepie Secret Place zakupisz przetestowane medycznie lubrykanty, dzięki którym będziesz czuć się o wiele bardziej komfortowo podczas kontaktów seksualnych. Wejdź na stronę Salonu Erotycznego SecretPlace i sprawdź jego ofertę!

Przeczytaj także