Shadow

Koszty leczenia ortodontycznego a jego zalety.

Leczenie ortodontyczne to dla wielu ludzi walka o piękny uśmiech bez kompleksów. Aspekt estetyczny jest najczęstszym powodem, przez który poddajemy się leczeniu wad zgryzu, ale nie jedynym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że krzywe zęby szkodzą zdrowiu i to właśnie przede wszystkim z tego powodu powinno się zdecydować na ich prostowanie.

Krzywe zęby są zdecydowanie bardziej narażone na próchnicę, ropienie i stany zapalne dziąseł, a także nadmierne ścieranie się szkliwa. Kolejną kwestią jest to, że nieprawidłowo ułożone uzębienie nie spełnia do końca swojej funkcji rozdrabniania pokarmów – człowiek połyka niedokładnie pogryzione jedzenie, przez co negatywnie wpływa na układ pokarmowy.

Dla kogo korekcja wad zgryzu

Korekcji wad zgryzu może się poddać każdy bez względu na wiek, aczkolwiek u dzieci i młodzieży leczenie ortodontyczne przebiega szybciej i sprawniej, aniżeli u osób dorosłych. Nigdy nie jest jednak za późno by mieć piękny, zdrowy uśmiech.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne rozpoczyna się od planowania. Ortodonta weryfikuje stan uzębienia, pozycje zębów, przeciwwskazania, etc. i na podstawie uzyskanych informacji dobiera odpowiedni rodzaj aparatu ortodontycznego. Jeśli zęby mają jakieś ubytki lub kamień nazębny zostaną one wpierw naprawione. Wykonane zostaną również zdjęcia rentgenowskie oraz wyciski górnych i dolnych zębów. To oczywiście taki skrótowy zarys działań, niemniej jednak pozwalający się niejako przygotować do tego co człowieka czeka podczas wizyty u ortodonty.

Koszty leczenia ortodontycznego

Wiele osób obawia się kosztów leczenia ortodontycznego. Nie jest to jednak wcale takie kosztowne jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Po pierwsze wydatki są rozłożone w czasie – nie płaci się całej sumy od razu, tylko po każdym etapie leczenia. Koszty samego aparatu ortodontycznego też już nie są tak duże jak kilka lat temu, więc spokojnie można sobie pozwolić na taki luksus. Przykład tego jak to wygląda kosztowo można znaleźć na stronie „ortodonta warszawa cennik”.

Zalety leczenia ortodontycznego

Koszty leczenia ortodontycznego to naprawdę niewiele w porównaniu z tym jakie zalety za sobą niesie. Główną zaletą jest na pewno poprawa wyglądu, czyli aspekt wizualny. Wprawdzie trzeba się pomęczyć troszkę z aparatem, ale po jego zdjęciu nie będzie się już trzeba wstydzić brzydkich, krzywych zębów, które w szczególności u dzieci są powodem do wyśmiewania.

Kolejną zaletą jest oczywiście poprawa stanu zdrowia uzębienia. Dzięki temu, że są proste zmniejsza się ryzyko próchnicy oraz stanów zapalnych. Podczas całego procesu leczenia ortodontycznego zostały również naprawione ubytki, więc jeśli będzie się odpowiednio dbać o zęby to będzie można się cieszyć zdrowym uzębieniem przez długi czas.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *