Shadow

Kołdra puchowa – która będzie najlepsza?

Urządzając sypialnię musisz dobrać kilka, istotnych akcesoriów. Ważne jest nie tylko wygodne łóżko i materac, ale również ciepła kołdra. Jakie kołdry puchowe są godne polecenia? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? O tym kilka słów w niniejszym artykule.

Najtaniej nie oznacza najlepiej

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na cenę. Porządne, wysokiej jakości kołdry puchowe muszą trochę kosztować. Jeżeli zatem znajdziesz produkt za kilkadziesiąt złotych, nie licz, że posłuży Ci dłużej niż przez jeden sezon. Nie myśl też, że zapewni Ci ona oczekiwany poziom komfortu. Niska cena to jednocześnie kiepska jakość użytych materiałów. Takie kołdry mogą powodować podrażnienie skóry, nadmierną potliwość, a nawet reakcje alergiczne. Najczęściej w opisie tanich kołder nie znajdziesz nawet szczegółowej informacji o składzie, co już powinno budzić Twoje podejrzenia.

kołdry puchowe

Kołdra z pewnego źródła

Jeżeli decydujesz się na zakup kołdry, zwróć uwagę na źródło z którego pochodzi. Nie kupuj jej w pierwszym, lepszym markecie, ale postaw na sklep, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Warto też sprawdzić opinie na temat danej firmy. Dodatkowo zwróć uwagę na dane adresowe. Upewnij się, czy firma rzeczywiście istnieje. Kołdry puchowe z dobrego źródła to gwarancja spokojnego i niezakłóconego snu. Zadbaj o swój komfort i wybierz producenta, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.

Kołdra w odpowiednim rozmiarze

Częstym błędem, popełnianym przez kupujących jest kupowanie kołdry w niewłaściwym rozmiarze. Pamiętaj, że kołdry puchowe nie mogą być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Dobierając optymalny rozmiar należy mieć na uwadze nie tylko wielkość łóżka, ale i wzrost oraz posturę jego użytkownika. Warto postawić na standardowe rozmiary, bo w ten sposób łatwo będzie dobrać do kołdry pasującą pościel. Najczęściej występujące w sklepach wymiary kołder to: 140×200, 160×200, 180×200, 220×200. Przy czym pamiętaj, że kołdra musi być nieco większa, niż wymiary łóżka. Przykładowo zatem dla łóżka o wymiarach 140×200 należy dobrać kołdrę o rozmiarze co najmniej 160×200.

Kołdra z właściwym wypełnieniem

No i oczywiście kołdra powinna mieć odpowiednie wypełnienie. Wysoka jakość użytego materiału powoduje, że kołdry puchowe są jednocześnie ciepłe, wytrzymałe, ale i lekkie oraz przewiewne. Za najlepsze uważane są te, tworzone z puchu gęsiego. Dlaczego? Z tego względu, że jest on wyjątkowo lekki, delikatny i sprężysty. Najczęściej w ofertach sklepów można też znaleźć modele, odpowiednie dla alergików.

Przeczytaj także