Shadow

Kobieta w męskim świecie biznesu – jak sobie radzimy?

Rola kobiety w świecie biznesu w ostatnim dziesięcioleciu uległa dużej zmianie. Jest to spowodowane zmianami, jaki na przestrzeni ostatnich lat zaszły w wielu społeczeństwach. Walczyłyśmy w brutalnym świecie o swoje prawo do głosowania, do lepiej płatnej pracy i obecnie mamy na tym polu spore sukcesy. Niestety wciąż mężczyźni zarabiają lepiej od kobiet, choć pomału i to idzie w dobrym kierunku. Bo czym różni się kobieta prezes od mężczyzny skoro wykonuje takie same obowiązki? Oczywiście powinna zarabiać tyle samo i nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Walczmy więc nadal o godną pozycję i o odpowiednią płacę.

W świecie biznesu, który dotąd był zdominowany przez mężczyzn nie jest łatwo kobietom. Jednak wyraźnie pokazują, że nie są na tym polu gorsze od mężczyzn, a w wielu przypadkach nawet i lepsze. Kobiety wiedzą, że będą porównywane i dlatego też inwestują w siebie dokształcając się, szkoląc i zdobywając nowe umiejętności i wiedzę. Nie spoczywają na laurach tylko szukają nowych rozwiązań, są energiczne, pełne zapału i mają dobrą (kobiecą) intuicję, która nie raz pomaga im wyjść z opresji.

Statystyki wyraźnie pokazują, że coraz więcej kobiet piastuje wysokie stanowiska w firmach i doskonale się na nich sprawdzają. Co też niezwykle istotne mamy obecnie wiele kobiet, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej i to również świadczy i ich wewnętrznej sile i determinacji.

Współczesna kobieta nie tylko pracuje na etacie, ale również zakłada własną firmę, zatrudnia ludzi i tutaj również odnosi wielkie sukcesy. Obecnie mamy sporo kobiet- bizneswoman, które znane są nie tylko w kraju, ale też w całej Europie czy też nawet na całym świecie.

Cieszymy się, że kobiety wyszły z domów, że odważyły się pokazać światu, że potrafią i nie są gorsze w biznesie od mężczyzn. Mimo, że są słabsze fizycznie, to wcale nie są słabsze psychicznie. Nie bałabym się nawet stwierdzić, że są mocniejsze psychicznie od mężczyzn, a jak wiadomo, w brutalnym nieraz świecie mężczyzn trzeba być twardym i silnym.

Delikatna kobieta pokazuje, że kiedy trzeba, potrafi tupnąć nogą i ustawić wszystkich i wszystko wedle swojego uznania. Co też najważniejsze, potrafi pogodzić z pracą, z biznesem rolę matki i żony. Te role nie przeszkadzają jej w karierze a wręcz przeciwnie, napędzają do działania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *