Shadow

Kalkulator BMI

Kalkulator BMI to bardzo proste narzędzie do sprawdzenia swojej masy ciała w zaciszu swojego domu. Po wpisaniu w kalkulator podstawowych danych: płeć, wiek, waga i wzrost, od razu dowiemy się czy mamy prawidłową masę ciała, czy też niedowagę, nadwagę czy może cierpimy na otyłość.

Warto jednak pamiętać o tym, że choć jest to bardzo przydatne narzędzie, to jednak nie w każdym przypadku wynik będzie miarodajny, dotyczy to głównie dzieci, sportowców i kobiet w ciąży. Dodatkowo, jeżeli wskaźnik wykaże, że mamy niedowagę lub też nadwagę, to przed kolejnym krokiem w celu naprawy swojego zdrowia należy udać się najpierw do dietetyka, który dokładniej zbada nasz organizm i zaleci odpowiednie postępowanie. Pamiętajmy, że groźna dla naszego zdrowia jest nie tylko otyłość, ale również i niedowaga. W dobie kultu szczupłego ciała, często o tym zapominają zwłaszcza nastolatki.

Jeżeli kalkulator BMI pokaże wartość mniejszą niż 18, to oznacza, że mamy niedowagę. Wartości, które mieszczą się w przedziale od 19 do 24, 9 oznaczają wagę prawidłową. Powyżej 25 mamy do czynienia z nadwagę, a z otyłością wówczas, gdy wskaźnik BMI przekracza 30.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *