Shadow

Jonizator wody – czy warto w niego inwestować?

Picie dużej ilości płynów w ciągu dnia wpływa na poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia. Ważne jest aby spożywana woda była jak najlepszej jakości. Warto zatem pomyśleć nad wprowadzeniem do codziennej diety wody alkalicznej, która neutralizuje negatywne skutki siedzącego trybu życia, jedzenia fastfoodów i stresu. Przywraca również organizmowi równowagę kwasowo-zasadową. Dlatego warto zainwestować w specjalne urządzenie, zwane jonizatorem wody.

Czym jest jonizator wody?

Jonizator wody to urządzenie, dzięki któremu w każdym domu zamienimy zwykłą wodę z kranu w wodę alkaliczną. W jonizatorze woda przechodzi przez system filtrów, aby następnie znaleźć się w specjalnej komorze, w której umiejscowione są elektrody. Pod wpływem prądu o niskim natężeniu, rozpuszczone w niej minerały przyciągane są do anody lub katody, w zależności od ich ładunku elektrycznego. Proces ten- elektroliza, rozdziela wodę na kwaśną i alkaliczną. Ta pierwsza może zostać wykorzystana do różnych prac w gospodarstwie domowym. Alkaliczna natomiast jest idealna do picia. Na rynku działa wiele firm oferujących jonizatory różnego rodzaju, np. Global Water. Można zatem wśród wszystkich dostępnych modeli znaleźć ten jeden, idealny dla naszego domu.

Dlaczego warto zainwestować w jonizator?

Zakup jonizatora wody przynosi same korzyści. Dzięki piciu alkalicznej wody można kompleksowo zadbać o własne zdrowie i samopoczucie. Woda ta ma właściwości, które chronią przed różnymi chorobami, wypłukuje również groźne toksyny. Sprawia, że komórki organizmu są bardziej nawodnione, a także dostarcza dodatkowe ilości tlenu oraz minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania: wapń, potas i magnez. Spożywanie alkalicznej wody pomaga w walce z takimi chorobami jak: cukrzyca, dna moczanowa, kamica nerkowa, nadciśnienie oraz różnego rodzaju nowotwory. Uwalnia od uczucia chronicznego zmęczenia, obniża poziom cholesterolu i likwiduje nadkwasotę żołądka. Dzięki zjonizowanej wodzie łatwiej zrzucić nadmiar kilogramów i zyskać szczupłą sylwetkę. Przywraca ona organizmowi równowagę kwasowo-zasadową, dzięki czemu może on funkcjonować bez zbędnych obciążeń.

Który warto wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli jonizatorów, które różnią się od siebie wielkością samego urządzenia, ilością zajmowanego miejsca, sposobem jonizacji, funkcją i ceną. Dostępne są jonizatory przenośne, dzięki którym można się cieszyć alkaliczną wodą w każdym miejscu. Zajmują one niewiele miejsca, a ich obsługa nikomu nie sprawi trudności. W ofercie wielu firm, m.in. Global Water, można również znaleźć jonizatory nablatowe, które podłącza się bezpośrednio do kranu lub zaworu oraz podblatowe. Bez względu na to jakie urządzenie zakupimy do naszego domu, musi ono spełniać kilka określonych warunków: musi produkować wodę o zróżnicowanych poziomach pH, a płyty produkujące wodę powinny być wykonane z tytanu i dodatkowo jeszcze pokryte warstwą platyny. Tylko wtedy zyskamy gwarancję trwałości i wodę najlepszej jakości.

Jonizatory wody nie należą do najtańszych urządzeń, mają jednak bardzo dobry wpływ na organizm człowieka. Regularne picie wody alkalicznej zwiększa witalność i pozwala na leczenie chorób nabytych, zarówno tych wewnętrznych jak i skórnych. Dlatego jonizator wody to zakup, który jest wart swojej ceny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *