Shadow

Jedzenie bez kalorii istnieje naprawdę

Czy jest możliwe spożywanie zdrowych produktów „zero kalorii” bez olbrzymich wyrzeczeń i rezygnacji z ulubionych potraw. Odpowiedź jest tylko jedna – tak!

W dobie lansowania przez media i wpajania odbiorcom jednego, ściśle określonego, obowiązującego kanonu piękna, każda z nas pragnie uzyskać idealną sylwetkę. Najlepiej, gdyby było to możliwe bez zbędnych wyrzeczeń i olbrzymiego wysiłku fizycznego. Producenci zdrowej żywności wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, stworzyli linię produktów zero kalorii, które pomagają schudnąć, a także pozwalają zachować świetną sylwetkę, bez potrzeby rezygnacji z ulubionych potraw. Znacznie łatwiej jest stosować zdrowe, lekkie zamienniki, niż rezygnować z nich całkowicie.

Jedzenie bez kalorii nieodzownie wiąże się z angielskim określeniem guiltfree, które kontekście żywności odnosi się bezpośrednio do produktów spożywczych, przygotowanych w sposób, który pozwala zredukować ich negatywny wpływ na sylwetkę. Wiąże się to z ograniczeniem zawartości kalorycznej, a także podmianą proporcji składników odżywczych w sposób, który pozwala na zoptymalizowanie ich pod względem wartości potrzebnych człowiekowi. Dzięki temu, udaje się wytwarzać jedzenie zero kalorii, które pozostaje smaczne i nie pozbawia drobnych przyjemności związanych ze spożywaniem ulubionych posiłków.

Nie wolno jednak dać się nabrać. Wielu producentów postanowiło iść za ciosem i reklamują swoje produkty wielkimi napisami „beztłuszczowy”, „lekki’, czy też „o obniżonej zawartości tłuszczu”. Co jednak oznaczają one w praktyce? Niwelacja tłuszczu często staje się niestety równoznaczna z dołożeniem węglowodanów, co sprawia, że zawartość kaloryczna takich produktów właściwie pozostaje bez zmian. Zamiast nabierać się na takie sztuczki, warto zapoznać się ze składem potraw sygnowanych hasłami „zero kalorii”. Mimo wielu chwytów nie do końca dozwolonych, na rynku można znaleźć produkty, które rzeczywiście zostały pozbawione nadmiaru kalorii. Sztuczne składniki i puste węglowodany, zostały w nich zastąpione świeżo mielonymi ziołami, aromatycznymi przyprawami, czy też naturalnymi ekstraktami owocowymi. Sprawia to, że produkty te rzeczywiście mają w sobie mniej kalorii, przy tym jednak nie zostały pozbawione składników oraz wartości odżywczych potrzebnych człowiekowi. W takim przypadku jedzenie bez kalorii nabiera nowego sensu i pozwala zachować wymarzoną sylwetkę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *