Shadow

Jak wyglądać atrakcyjnie w ciąży i zaraz po porodzie?

IMG_9416

Ciąża dla każdej kobiety to czas wyjątkowy, który zapamiętamy na całe życie. Zmienia się nie tylko ciało, ale i umysł, gdyż powoli przygotowujemy się do najważniejszej roli w naszym życiu. Aby zatem dobrze przejść przez ten niekiedy trudny czas, trzeba zadbać o swój wygląd. Jak zatem wyglądać atrakcyjnie w ciąży i zaraz po porodzie?

 

Ciało kobiety w ciąży bardzo się zmienia, a szczególnie narażony jest na to brzuch. Od samego początku należy więc o niego szczególnie dbać, aby potem po ciąży nie było

brzydkich rozstępów. Zatem dwa razy dziennie wklepujemy w brzuszek balsam przeciw rozstępom i możemy być spokojne o swoją skórę.

 

Wśród wielu mitów krąży i taki, że nie wolno chodzić w ciąży do fryzjera, a bo to farby, chemia itd. Nic bardziej błędnego, gdyż obecnie istnieje mnóstwo farb bez dodatków agresywnej chemii, naturalne i bezpieczne dla kobiet w ciąży. Pamiętajmy, że w tym trudnym czasie wygląd poprawi humor i samopoczucie, zatem regularna wizyta u fryzjera jest konieczna. Do tego zafundujmy sobie raz na jakiś czas relaksującą wizytę w gabinecie kosmetycznym, zróbmy sobie masaż i maseczkę upiększającą na twarz. Pamiętajmy o tym, że zawsze trzeba informować kosmetyczkę o ciąży, gdyż zabiegi dla przyszłych mam różnią się od tych dostępnych dla wszystkich.

 

Do atrakcyjnego wyglądu przyszłej mamy konieczna jest fajna garderoba, a jak wiadomo wraz z rosnącym brzuszkiem, w naszej szafie nie ma zbyt wielkiego wyboru. Idziemy więc z przyjaciółką na zakupy i kupujemy modne ubrania, których obecnie mnóstwo w wielu sklepach. Warto kupić też coś fajnego w normalnym rozmiarze, a przyda się tuż po porodzie, gdzie nie będziemy miały czasu na bieganie po sklepach i zakupy.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *