Shadow

Jakie wzory złotych obrączek są na topie?

Ślubna obrączka to biżuteria, która skrywa w sobie głęboki przekaz. Jest bowiem elementem symbolizującym najważniejszy moment w życiu. Stanowi oznakę miłości, wierności i trwałości związku. Nic zatem dziwnego, że wybierając obrączki ślubne złote możemy spotkać się z tak dużą różnorodnością. Skoro mają być noszone przez całe życie, muszą być wyjątkowe. A które cieszą się największym zainteresowaniem?

Obrączka w oczach mężczyzn…

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowana większość reprezentantów płci męskiej nie przepada za biżuterią. A tym bardziej za wyrazistą i przykuwającą spojrzenia. To dlatego wśród panów największą popularnością cieszą się obrączki ślubne złote o prostej, bardzo oszczędnej formie, pozbawionej ozdób i detali. Liczy się klasyka, a w niej zdecydowanym akcentem są modele soczewkowe, o subtelnych zaokrągleniach po zewnętrznej stronie. Choć zdecydowany prym wiodą ascetyczne formy, w ofercie dla panów można spotkać modele, które pozwolą im wyrazić swój indywidualny gust. W tym zakresie największym uznaniem cieszą się obrączki ślubne złote z fantazyjnymi zdobieniami, obecnością kamieni czy z kontrastującymi materiałami. To w szczególności świadomy wybór dla nowoczesnych, twardo stąpających po ziemi mężczyzn, którzy lubią modowe eksperymenty – nawet, kiedy dotyczą one branży ślubnej.

… i kobiet

O ile w zdecydowanej większości złote obrączki ślubne u mężczyzn bazują na prostocie, o tyle w kobiecym wydaniu wręcz muszą przyciągać uwagę. Zazwyczaj kobiety wybierają modele o większej ilości zdobień lub wysadzane kamieniami. Jedno pozostaje pewne – kolekcje dla pań wyróżniają się większą różnorodnością.

Złota obrączka – ponadczasowa i elegancka

Pierwsza decyzja, jaką muszą podjąć młodzi w temacie wyboru obrączek jest oczywiście rodzaj metalu szlachetnego. Najczęściej wybór pada na złoto. Nic w tym dziwnego. Jest ponadczasowe i atrakcyjne wizualnie. A co więcej, dostępne w dwóch formach do wyboru: klasycznej, żółtej i nowoczesnej, białej.

Nie tylko wzór jest najważniejszy…

Stojąc przed koniecznością zakupu złotych obrączek ślubnych, najwięcej uwagi poświęca się kwestiom wizualnym dotyczącym wybranego wzoru, pomniejszając inne, choć równie ważne aspekty. Jednym z nich jest grubość i szerokość biżuterii. Należy pamiętać, że cienkie modele (około 1 mm) wykazują się większą podatnością na wygięcia i szybciej ulegają uszkodzeniom. W przypadku grubych i szerokich można liczyć nie tylko na większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również komfort użytkowania.

Przeczytaj także