Shadow

Jaki komplet do chrztu dla dziewczynki warto wybrać?

Chrzest to pierwsza ważna uroczystość w życiu małego dziecka. To zresztą wyjątkowy dzień dla całej jego najbliższej rodziny. Trzeba więc zadbać o wiele elementów, w tym o odpowiedni strój dla malucha. Jaki komplet do chrztu dla dziewczynki to najlepszy wybór? Sprawdzamy, co obecnie oferuje rynek.

Idealny komplet do chrztu dla dziewczynki – jak wybrać dobrze?

W przypadku dziewczynek podstawą stroju wybieranego na chrzest jest zazwyczaj sukienka w kolorze białym lub kremowym. Jasne barwy symbolizują bowiem czystość i niewinność. Są też bardzo eleganckie. Sporo sukienek idealnych na chrzciny można znaleźć m.in. w sklepie internetowym https://milulove.pl/ubranka-na-chrzest-swiety. Na jaki model się zdecydować?

Wielu rodziców stawia na kreacje koronkowe, które rzeczywiście są stylowe i idealnie nadają się na tę okazję,. Podkreślają doniosłą atmosferę chrztu. Zdecydować się też można na sukienkę tiulową, w której dziewczynka prezentować się będzie jak mała księżniczka. Mile widziane są kreacje ozdobione falbankami, koronkami, kokardkami czy kwiatuszkami. Dodają one stylizacji uroku. Dla najmniejszych dzieci dobrym wyborem mogą być też eleganckie rampersy.

Nie bez znaczenia jest termin, w którym odbywa się uroczystość i aktualne warunki pogodowe. W zależności od tego wybrać można ubranie z długim lub krótkim rękawem. W chłodne dni przydać się może bolerko lub płaszczyk. Trzeba też pamiętać o tym, aby dziecku było wygodnie i komfortowo. 

Komplet do chrztu dla dziewczynki – na jakie dodatki warto się zdecydować?

Sukienka, nawet najpiękniejsza, wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy. Warto do niej dobrać pasek czy opaskę na głowę. Sprawdzi się też spinka do włosów. Należy przy tym stawiać na akcesoria wysokiej jakości, które nie będą u malucha powodować uczucia dyskomfortu. Od jakiegoś czasu bardzo popularne są też bonetki, a więc cienkie czapeczki ozdobione koronką. Trzeba przyznać, że mają one w sobie dużo uroku. Maluchy prezentują się w nich doskonale.

Jesienią i zimą przydać się mogą skarpetki, podkolanówki lub rajstopki. Dziecka ma elegancko się prezentować, ale jego komfort termiczny jest mimo wszystko najważniejszy. Rodzice powinni być przygotowani na każdą sytuację.

Do chrztu potrzebne są też inne elementy, o których wiele osób zapomina. Przykładem jest biała szatka, którą zgodnie z tradycją kupuje matka chrzestna. Kapłan w czasie uroczystości nakłada ją na dziecko na znak jego przynależności do wspólnoty kościelnej. 

Zdjęcie przesłane przez Reklamodawcę

Przeczytaj także