Shadow

Jak zrobić zdrowe przekąski dla dzieci?

Istnieje wiele łatwych i pożywnych pomysłów na przekąski dla dzieci, które rodzice mogą przygotować w domu za pomocą zaledwie kilku prostych składników. Szybkie i zdrowe przepisy na przekąski dla dzieci można znaleźć w Internecie lub w książkach kucharskich. Są nimi np.

Szaszłyki owocowe: po prostu nawlecz niektóre z ulubionych owoców Twojego dziecka na szaszłyki. Podawaj z dipem jogurtowym jako pożywną i zabawną przekąskę!

Paluszki warzywne i hummus: Pokrój surowe warzywa, takie jak marchewka, seler i ogórek na pałeczki. Podawać ze kupionym w sklepie lub domowym hummusem do maczania.

Pełnoziarniste krakersy i ser: Wybierz pełnoziarniste krakersy. Udekoruj plastrami sera lub serem sznurkowym na przekąskę napakowaną białkiem.

Aby włączyć zdrowe przekąski do diety swojego dziecka, zacznij od oferowania mu owoców i warzyw jako przekąsek zamiast przetworzonych przekąsek, takich jak chipsy czy ciasteczka. Możesz również spróbować sprawić, by zdrowe przekąski były przyjemniejsze dla dzieci, wycinając je w kształty za pomocą foremek do ciastek lub używając skórki owocowej do robienia „owocowych roll-upów”. Wreszcie, unikaj podawania dziecku słodkich napojów, takich jak napoje gazowane lub sok, a zamiast tego podawaj wodę lub mleko.

Oferowanie dzieciom zdrowych przekąsek jest ważne z wielu powodów. Zdrowe przekąski dostarczają składników odżywczych, których potrzebują rosnące organizmy, mogą zwiększyć moc mózgu i poziom energii oraz mogą pomóc w zapobieganiu otyłości i innym przewlekłym problemom zdrowotnym.

Podkreślamy raz jeszcze, że aby włączyć zdrowe przekąski do diety Twojego dziecka, postaraj się, aby były zabawne i interesujące. Oferuj różnorodne potrawy, eksperymentuj z różnymi kombinacjami smaków i pozwól swoim dzieciom pomóc w wyborze i przygotowaniu przekąsek. Przy odrobinie wysiłku możesz zmienić przekąskę w zdrową i przyjemną część dnia Twojego dziecka.

Przeczytaj także