Shadow

Jak zrobić masaż stóp?

Masaż stóp to przyjemny i relaksujący zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści nie tylko dla samopoczucia, ale i dla zdrowia. Może pomóc złagodzić ból, zmniejszyć stres i poprawić krążenie. Masaż stóp może być również pomocny w leczeniu niektórych schorzeń, takich jak zapalenie powięzi podeszwowej czy ostroga piętowa. Zatem jak zrobić masaż stóp, jakie kosmetyki do stóp sprawdzą się w takim masażu i jakie zalety ma tego typu zabieg? Wyjaśniamy.

Masaż stóp jak wykonać?

Jeśli chcemy skorzystać z masażu stóp, najlepiej udać się np. na pedicure z masażem do podologa. Od czego zaczyna się taki zabieg i jak on przebiega? Zabieg zaczyna się od dezynfekcji i odświeżenia stóp z użyciem np. sprayu Septi Starter od PHARM FOOT. Następnie nasze stopy są poddawane kąpieli z dodatkiem aromatycznych soli, jak Herbal reMedy, która działa odprężająco na zmęczone i ociężałe stopy i zmniejsza ich opuchliznę.

Następnie stopy zostają osuszone i nakładany jest na nie olejek do masażu bądź inny preparat w postaci kremu czy balsamu. Specjalista przystępuje do masażu stóp okrężnymi ruchami, zaczynając od palców i przesuwając się w kierunku pięt. Może również masować poszczególne punkty na stopach, które odpowiadają różnym narządom ciała, stosując swego rodzaju akupresurę.

Jak robić masaż stóp – kosmetyki do stóp

Do masażu stóp można wykorzystać różne kosmetyki do stóp, takie jak olejki do masażu, które są dostępne w różnych wariantach  zapachowych i mogą pomóc zmiękczyć skórę i złagodzić dolegliwości bólowe. Sól do stóp pomaga natomiast zmiękczyć skórę i złagodzić ból mięśni. Niezwykle przyjemnym i relaksującym kosmetykiem, który doskonale sprawdzi się w masażu stóp jest maść barierowa z oliwą ozonowaną i ziołami Preventic Salve od PHARM FOOT.

Co daje masaż stóp?

Masaż stóp niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim pomaga łagodzić ból w stopach, kostkach i nogach. Wspiera również w łagodzeniu stresu, poprawia krążenie w stopach i nogach, a nawet działa wspierająco w leczeniu niektórych schorzeń stóp. Masaż stóp zazwyczaj kojarzy się z kobietami, zatem nasuwa się pytanie, czy kobiety lubią masaż stóp? Otóż tak, wiele kobiet lubi masaż stóp ze względu np. na ich zmęczenie po całym dniu w szpilkach na nogach.

Masaż stóp to relaksujący zabieg, który nie tylko przynosi ulgę zmęczonym nogom, ale także może poprawić ogólne samopoczucie. Regularne masowanie stóp ma wiele zalet zdrowotnych, a sam masaż jest przyjemnym rytuałem pielęgnacyjnym, dlatego już jak robić masaż stóp to najlepiej u profesjonalisty.

Przeczytaj także