Shadow

Jak wybrać portfel damski?

Portfel to bardzo osobisty dodatek o praktycznym zastosowaniu – trzymamy w nim nie tylko pieniądze, ale również karty, dokumenty, a nawet zdjęcia i drobne pamiątki. Z biegiem czasu właściciel przywiązuje sie do swojego portfela. Dobrze wykonane modele pozostają ze swoim posiadaczem przez długie lata. Jak zatem wybrać ten, który będzie zarówno praktyczny, jak i trwały?

Większy nie znaczy lepszy

W dużych domach przeważnie są strychy – często nieużytkowe, które z biegiem lat zostają zapełnione rupieciami i niepotrzebnymi przedmiotami. To samo dotyczy prostych rzeczy, takich jak portfel damski. Często nosimy ze sobą np. karty, które naszym zdaniem są niezbędne. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że można obejść się bez niektórych z nich. Dlaczego nosimy ze sobą tak dużo zbędnych drobiazgów? Powód jest prosty – kupujemy zbyt duże portfele, które nie są wcale praktyczne. Lepiej kupić mniejszy model, ale za to z dobrze rozlokowanymi skrytkami.

Zwróć uwagę na jakość

Skóra, jak każdy inny materiał naturalny, może być pozyskiwana i przetwarzana na wiele różnych sposobów. Sposób obróbki skóry wpływa na jakość materiału, dlatego warto kupować portfele damskie, które są wykonane ze skóry pochodzącej z wiadomego źródła. Nie zbudujesz domu ze spróchniałego drewna wyjętego z niezdrowego lasu, prawda? Tak samo jest z innymi przedmiotami – nie warto kupować portfela wykonanego z taniej, cienkiej skóry. Portfele skórzane nie należą do tanich, a zatem upewnij się przed zakupem za co tak naprawdę płacisz.

Dopasuj do swoich potrzeb

Na rynku znajdziesz wiele modeli, które różnią się ilością kieszonek, wyglądem, materiałem etc.

Najpopularniejsze są klasyczne portfele – składane z kieszonką lub w kształcie kopertówki. Taki model sprawdzi się na co dzień, a nawet jako dodatek do eleganckiej stylizacji. Szykownie prezentują się duże portfele-koertówki wykonane ze skóry, które mogą z powodzeniem zastąpić torebkę na przyjęciu.

Portfele sportowe przeważnie wykonywane są z miękkiego materiału – tkanin i tworzyw sztucznych. Takie modele są z reguły niewielkie i lekkie, dlatego można je nosić nawet w niewielkiej torebce.

Posiadają różne kieszonki, w tym jedną na bilon (zapinaną na zamek). Idealne dla osób praktycznych.

Innym typem portfela jest bilonówka, która nie jest pojemna, ale pomieści monety i banknoty. Bilonówkę z łatwością zmieścisz nawet w kieszeni spodni, jednak nie włożysz do niej karty płatniczej. Idealna dla osób aktywnych, które nie chcą zabierać ze sobą żadnego plecaka, czy torebki. Niektóre bilonówki są bardzo eleganckie, ponieważ są wytwarzane z naturalnej skóry, np. owczej.

Kolor

Portfel damski wiele mówi o swojej właścicielce. Kobiety dynamiczne i energiczne powinny wybrać modele czerwone (niektórzy wierzą również, że kolor czerwony przyciąga pieniądze); inteligentne, rozsądne i niezależne – granatowe; wielkoduszne, zamyślone, o naturze filozoficznej – fioletowe; zdyscyplinowane i bezkompromisowe – czarne; z kolei stonowane, praktyczne i uczciwe – brązowe.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *