Shadow

Jak wybrać nianię idealną?

Niejednokrotnie zdarza się taka sytuacja, że potrzebujemy wsparcia z zewnątrz. Obowiązki w pracy nas przytłaczają, a pieniądze skądś brać trzeba. Oboje rodziców muszą pracować, ale co wtedy z dzieckiem? Coraz częściej opcją jest zatrudnienie pomocy w postaci niani.

Jak najlepiej wybrać Panią do tego zadania?

  • Doświadczenie.

Pierwsze na co musisz zwrócić uwagę. Bardzo ważne jest, żeby trafiła Ci się raczej doświadczona niania. Musi mieć odpowiednie podejście do dziecka, a przede wszystkim – maluch musi ją polubić. Miejmy jednak na uwadze, że jeśli liczba dzieciaków, jakimi się opiekowała, jest zbyt duża, to nie jest to niczym dobrym. Dlaczego? Powód jest prosty. Może to oznaczać, że opiekunka nie sprawdza się w tym, co robi. Z tego powodu często zmienia pracodawców. Zawsze staraj się wymagać referencji. Okażą się one niesamowicie pomocne. Możesz też przeprowadzić wywiad z poprzednimi rodzicami.

  • Dyspozycyjność.

Zakres obowiązków oraz dyspozycyjność są sprawą priorytetową. Potrzebujesz opiekunki, która zajmie się dzieckiem codziennie, przez co najmniej 3 godziny, a dodatkowo ugotuje i posprząta? Nie wahaj się więc zapytać jej o to wprost, aby się upewnić czy podoła zadaniom.

  • Pomysłowość.

Niestety, bardzo często zdarza się, że opiekunki nie są w stanie zainteresować dziecka. Nie wymyślają kreatywnych zabaw, przez co maluch się nie rozwija. Wolą posadzić go przed telewizorem i włączyć bajki. Ale czy stawiacie na taki rozwój dla dziecka? Wystarczy poprosić o przedstawienie propozycji na konstruktywne zabawy z dzieckiem na rozmowie i zweryfikować czy dana osobą ma talent.

  • Kurs pierwszej pomocy.

Jest to rzecz naprawdę szalenie ważna. Jak wiadomo, mogę się zdarzyć przeróżne wypadki. Musi więc na rozmowie paść o to pytanie albo ewentualnie wysłać nianię na kurs pierwszej pomocy.

Z całą pewnością opiekunka musi wykazywać się cierpliwością, opanowaniem i posiadać poczucie humoru. Podejście do dzieci jest czymś tak naprawdę wrodzonym. Albo je się lubi albo nie. Dlatego trzeba ostrożnie wybierać nianię. Zapoznać ją w pierwszej kolejności z maluchem i sprawdzić czy przypadną sobie do gustu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *