Shadow

Jak skutecznie przeprowadzać negocjacje?

Negocjacje – nie tylko w sprawach biznesowych – mają duże znaczenie i wykorzystanie ich w rozmowie może zupełnie zmienić jej zakończenie. Umiejętność prowadzenia negocjacji jest efektem ciężkiej pracy nad sobą, a także skrupulatnego wprowadzania w życie wielu zasad. Skąd taką wiedzę pozyskać? Jak stać się negocjatorem i wykorzystywać tą zaletę w pracy, ale także w życiu codziennym?

Rzadko posiadamy wrodzone umiejętności negocjacyjne, a nawet jeśli ktoś je przejawia – należy owe umiejętności szlifować. Na rynku dostępne są szkolenia dotyczące negocjacji, książki, poradniki, a także szkolenia on-line. Dziś skupimy się na szkoleniu, które oferuje Akademia Juicy Relations. W ramach tegoż szkolenia otrzymujemy 69-stronnicowy poradnik, który stanowi kompendium wiedzy z zakresu technik negocjacji. Czy tą umiejętność można posiąść, przeczytawszy kilkadziesiąt stron poradnika? Okazuję się, że tak, co więcej! We własnym zakresie i w swoim tempie dowiadujemy się wszystkiego tego, czego uczą wykładowcy na wyższych uczelniach, często przez kilka lat. Od nas tylko zależy na ile skupimy się na treściach zawartych w szkoleniu i czy wprowadzimy wskazówki we własne życie.

Dlaczego warto zdecydować się na taki kurs?

Po pierwsze jak już wspomnieliśmy we wstępie – techniki negocjacji są przydatne niemal na każdym kroku. Nie tylko w rozmowach z klientem czy przełożonym. Negocjujemy ze sprzedawcą w sklepie, z własnymi dziećmi czy partnerem. Nawet jeśli kurs nastawiony jest na techniki negocjacji w biznesie – bez problemu możemy zastosować je także na innych płaszczyznach życia, co autorzy podkreślają już na wstępie szkolenia. Jest to zatem bardzo dobry argument, ku temu, by dowiedzieć się nieco więcej o negocjacjach i starać się o jak najlepsze rozwiązania wielu sytuacji w życiu. Niewątpliwie taka wiedza przyda się również w rozwiązywaniu konfliktów.

Co zawiera szkolenie o negocjacjach w biznesie?

Szkolenie podzielone jest na kilka etapów. Na samym początku otrzymujemy pigułkę wiedzy o negocjacjach, czyli czym są i kiedy je stosujemy (często nawet nie zdając sobie z tego sprawy). Następnie uczymy się przygotowania do rozmów negocjacyjnych. Nawet najlepszy negocjator nie bagatelizuje tego etapu i nie polega jedynie na swoich umiejętnościach. Jest to etap niezwykle ważny i stanowi solidny fundament późniejszych etapów. Ponadto poruszane są inne kwestie, które mogłoby się wydawać nie mają znaczenia w negocjacjach. Te obszary ważne są szczególnie w rozmowach biznesowych i obejmują np. ubiór, miejsce negocjacji, sposób zachowania rozmówcy.

Czy takie szkolenie jest dla mnie?

Oczywiście, że tak! Szkolenie nie jest nastawione na żadną ze stron rozmów, ani na żaden konkretny zawód. Opisywane są kwestie zarówno z punktu widzenia kupującego, jak i sprzedającego. Mamy przedstawione również wiele wariantów wypowiedzi, które mogą się pojawić w trakcie rozmowy. Dzięki tej wiedzy będziemy w stanie przewidzieć kolejny krok rozmówcy i układać negocjacje niemal jak podczas gry w szachy. Trudne? Znając te wszystkie zasady i przestrzegając ich – nie.

Prowadzisz negocjacje telefonicznie lub pocztą elektroniczną? Tutaj także przydadzą się istotne informacje. Taki sposób rozmowy odcina nas od wielu informacji, daje mniejsze pole manewru, tego jak takie negocjacje przeprowadzić i wypaść wiarygodnie nie stojąc z rozmówcą „twarzą w twarz” również dowiemy się ze szkolenia.

Szkolenie Akademii Juicy Relations bogate jest nie tylko w praktyczną wiedzę, konkretne przykłady sytuacji z życia każdego z nas, podpowiedzi czego NIE robić, ale także cytaty, które możemy traktować jako motta, które mogą przyświecać nam podczas negocjacji. Po zapoznaniu się ze szkoleniem będziemy wiedzieli jak odpowiednio przygotować się do negocjacji, jakie podejście sobie wyrobić i na jakie sygnały ze strony drugiej osoby reagować.
 

Zainteresowanych zapraszamy na stronę http://juicyrelations.pl/podstawy-negocjacji-w-biznesie/

3

 

4 5

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *