Shadow

Jak przygotować skórę na lato?

Lato już niedługo zawita w nasze progi, każdy z nas z niecierpliwością wyczekuje, więc wakacji i urlopu. Jest to szczególny czas dla każdej rodziny, gdyż możemy spędzać wreszcie czas wspólnie, możemy wypoczywać i cieszyć się słoneczkiem.

Wakacje to również czas wyjazdów, wyjazdów nad morze i nad jeziora. Pragniemy wygrzać się w słoneczku, pokąpać w ciepłych falach i oczywiście pokazać się w nowym stroju kąpielowym. I tu po zimie często jest lekki zawód, bo zazwyczaj mamy nadmiar kilogramów. Dochodzi do tego jeszcze szara cera, łuszcząca skóra i w ogóle nasz wygląd daleko odbiega od ideału.

Aby bez żenady powitać wakacje, to trzeba się natychmiast wziąć do robienia porządków ze swoim ciałem.

Przede wszystkim wprowadzamy lekką dietę, która będzie bazować na warzywach, kaszach, chudym mięsie, rybach. Unikamy pieczywa i słodyczy. Pijemy duże ilości wody niegazowanej i regularnie uprawiamy sport. Warto wprowadzić do diety sok z marchewki, który zawiera dużo beta karotenu. W ten sposób przygotujemy skórę na działanie promieni słonecznych.

Teraz kolej na naszą skórę i tutaj przede wszystkim rozpoczynamy od peelingu. Na twarz wybieramy taki drobnoziarnisty, a na ciało gruboziarnisty. Do masażu ciała również z powodzeniem można zastosować kawę. Taki peeling twarzy wykonujemy raz w tygodniu a ciała dwa razy na tydzień. Oczywiście codziennie wklepujemy w ciało balsam ujędrniający i najlepiej abyśmy robiły to przynajmniej dwa razy dziennie. Do twarzy stosujemy kremy odżywcze i nawilżające.

Dobre efekty ujędrniające uzyskamy stosując do ciała masaże. Można je wykonywać podczas peelingu lub po prostu podczas codziennej kąpieli. Trzeba tylko zaopatrzyć się w rękawicę sizalową lub specjalny masażer do ciała. W ten sposób pobudzimy skórę do działania, wyrównamy nierówności, zlikwidujemy cellulit i usuniemy przy okazji martwy naskórek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *