Shadow

Jak perfekcyjnie ogolić nogi maszynką z wymiennymi wkładami?

W życiu każdej dziewczyny przychodzi taki moment, w którym uznaje, iż trzeba golić nogi. Wydaje się to być mega prostą czynnością – kupujesz maszynkę do golenia, zwykłą na żyletki nooo i działasz. I w teorii jest ok – w praktyce jednak może się okazać, że podrażnisz sobie skórę, niedokładnie dogolisz nogi, etc. Jak więc ogolić nogi maszynką z wymiennymi wkładami perfekcyjnie? Podpowiadamy niżej w kilku punktach.

Użyj czystej maszynki do golenia z ostrymi ostrzami

Brzmi to oczywiste, ale ilu z nas czekało zbyt długo przed wymianą lub wymianą ostrza? Tak, tak myśleliśmy. Używanie suchej, ostrej i wolnej od rdzy maszynki do golenia zawsze zapewnia możliwie najdokładniejsze i najczystsze golenie. Tępe ostrza prowadzą do nacięć i zacięć, więc za wszelką cenę chcesz uniknąć tępych maszynek do golenia. Profesjonaliści zazwyczaj zalecają wymianę ostrza po 5 do 10 goleniach, co może trwać od tygodnia do miesiąca, w zależności od częstotliwości golenia. Wiele maszynek do golenia jest teraz wyposażonych w paski wskazujące nawilżenie, które znikają wraz z użytkowaniem, aby poinformować Cię, że nadszedł czas na wymianę ostrza. Dobrze wybrać poręczną, wygodną maszynkę do golenia, która nie ślizga się w dłoniach – od siebie polecić możemy tutaj te marki BIC Click Soleil 3 oraz BIC Click Soleil 5. Prezentujemy je w galerii poniżej : )

Zmocz nogi

Prawdopodobnie wszyscy byliśmy w sytuacji, gdy chcieliśmy ogolić się tak szybko, jak to tylko możliwe. Ale oto dlaczego tak ważne jest, aby moczyć nogi w wannie lub pod prysznicem przez kilka minut, zanim golarka dotknie Twojej skóry – łatwiej jest przeoczyć plamy lub uzyskać zadrapania, gdy nogi nie są całkowicie mokre. Tak, więc pamiętaj by zmoczyć nogi przed goleniem – koniecznie!

Złuszcz

Oprócz moczenia nóg zastosuj również peeling do ciała, aby złuszczyć martwy naskórek przed goleniem. Jeśli nie będziesz złuszczać, te martwy naskórek może zatkać ostrze przez co możesz się zaciąć lub niedogolić dokładnie. Możesz samodzielnie wykonać peeling np. kawowy lub cukrowy albo skorzystać z gotowych kosmetyków.

Zastosuj krem ​​do golenia

Krem do golenia brzmi jak coś, co wymyślili producenci maszynek do golenia, aby obciążyć Cię dodatkowymi kosztami, ale tak naprawdę jego przewaga nad żelem pod prysznic czy mydłem w kostce jest taka, że dodatkowo zmiękcza włoski dzięki czemu jest mniej podrażnień skóry.

Gól się w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów

Powoli i ostrożnie gól się w górę, zaczynając od kostki mówiąc prosto „pod włos”.

Płucz dokładnie maszynkę do golenia

Po kilku pociągnięciach maszynka do golenia wypełni się zarówno kremem do golenia, jak i zarostem. Spłucz go czystą, ciepłą wodą i kontynuuj golenie. Jeśli zauważysz, że włosy utknęły (zdarza się), spróbuj trzymać maszynkę bezpośrednio pod słuchawką prysznica lub kranem, aby ciśnienie wody je wypłukało.

Opłucz nogi

Po ogoleniu wszystkich włosów na nogach spłucz je i przejedź po nich, aby upewnić się, że nie przegapiłaś żadnych miejsc. Okolice kostek i wierzchołki kolan są często łatwe do przeoczenia. Jeśli znajdziesz utrzymujący się zarost, ponownie nałóż krem ​​do golenia na miejsca z włosami. Ogól te miejsca i ponownie spłukaj.

Przechowuj maszynkę do golenia w czystym, suchym miejscu

Trzymanie maszynki do golenia pod prysznicem jest z pewnością wygodniejsze i bardziej praktycznie, w rzeczywistości jest to jednak najgorsze miejsce, w którym można ją zostawić. Utrzymywanie maszynki do golenia w wilgotnym środowisku nie tylko powoduje rdzewienie ostrzy, ale także zwiększa ryzyko infekcji bakteryjnej lub grzybiczej.

Wysusz i nawilż

Po goleniu dokładnie ale delikatnie osusz nogi. Po wyschnięciu użyj balsamu lub olejku, aby je nawilżyć.  Nawilżanie ich pomoże zapobiec powstawaniu podrażnień.

Przeczytaj także