Shadow

Jak nawilżyć suchą skórę?

Skóra sucha przysparza wielu problemów i wygląda niezbyt atrakcyjnie. Trzeba robić wszystko, aby ją nawilżyć zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Nawilżanie skóry od wewnątrz to przede wszystkim wypijanie w ciągu dnia dużych ilości wody niegazowanej, która nie tylko odżywi skórę, ale również oczyszczając z nadmiaru toksyn sprawi, że będzie ona jędrna i gładka. Nawilżenie skóry od zewnątrz to przede wszystkim stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających, które sprawią, że skóra nie będzie się łuszczyć i pękać. Przy suchej skórze niezwykle ważna jest codzienna o nią dbałość i stosowanie kosmetyków, które są przeznaczone do tego rodzaju skóry. Pamiętajmy o tym, że na suchej skórze na twarzy o wiele szybciej się robią zmarszczki i w ogóle prezentuje się ona o wiele starzej. Co też niezwykle istotne, sucha skóra o wiele szybciej staje się wiotka, słaba i obwisła. Dbajmy zatem o suchą skórę na twarzy dobrymi kremami nawilżającymi. Warto wybierać takie, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy i olejek makadamia, gdyż są to składniki działające fantastycznie nawilżając na skórę. Znajdziemy je zarówno w gotowych kosmetykach jak również możemy się w nie zaopatrzyć osobno i dodawać do innych kremów.

Częstym problemem jest również sucha skóra na dłoniach i stopach. Tutaj będziemy potrzebować nieco mocniejszych składników i najlepiej sięgajmy po kremy natłuszczające. Jeżeli chodzi o skórę stóp, to konieczne jest również regularne złuszczanie, gdyż tylko wtedy aktywne składniki kremu wnikną w głąb skóry.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.