jak dostać się na staż

Wiele absolwentów po ukończeniu szkoły ma problem z dostaniem się do jakiejkolwiek pracy, a co dopiero do pracy w swoim zawodzie. Poszukiwanie pracy to mozolny trud dla świeżaka. Urzędy pracy w tym także nie pomagają. Młodzi nie znajdują pracy, gdyż nie mają doświadczenia, lecz jak ktoś ma zdobyć doświadczenie jeżeli nikt nie daje im szansy? Jedynym rozwiązaniem są staże, ale to również trudna sztuka by taki dostać. Co trzeba zrobić by go dostać?

Być najlepszym z najlepszych
W trakcie zapisu na staż zapewne powiedzieli Ci, że będzie cię obowiązywać rozmowa kwalifikacyjna. Pytania na jakie będziesz musiał/a odpowiedzieć będą dotyczyć twoich umiejętności. Odpowiadaj szczegółowo, nie ogólnikami. W ten sposób pokazujesz, że jesteś naprawdę zainteresowana/y stażem. Ukazuj swoje umiejętności jako najlepsze.

Interesować się przebiegiem kwalifikacji
Bądź w pewien sposób nachalny. Przychodź do urzędu nawet codziennie. Dowiaduj się o pracę. Jak zobaczą, że ci zależy nie ma opcji byś nie uzyskał/a pomocy w zdobyciu stażu. Pytaj o przebieg kwalifikacji.

Znajdź firmę, w której chcesz odbyć staż.
Znalezienie na własną rękę pracodawcy pokazuje urzędnikom, że jesteś przygotowany do stażu. Odciążasz ich obowiązkiem poszukiwania dla ciebie pracodawcy.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Wymiana kosmetyków z drogeryjnych na naturalne do najlepszy prezent, jaki można podarować swoje skórze, włosom i paznokciom. Produkty do pielęgnacji