Shadow

Jak dobrać koronkową bieliznę?

Koronkowa, ozdobna bielizna przez wiele kobiet uważana jest za piękną, ale raczej niepraktyczną w codziennym użytkowaniu i używana jedynie na specjalne okazje. To błąd, gdyż dobrze dobrana może z powodzeniem być stosowana do codziennych stylizacji.

Kupując taką bieliznę, nie należy oszczędzać na jej jakości. Tani komplet wykonany z syntetycznych materiałów raczej nie będzie wygodny i szybko ulegnie zniszczeniu. Ważne, aby dokonując zakupu wybierać sprawdzone marki o określonej renomie, które znane są z dbałości o wysoką jakość swoich wyrobów.  Nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa lepiej ją zapłacić ze względu na jakość i trwałość zakupionej bielizny.

Na co należy zwrócić uwagę, kupując koronkową bieliznę?

  • Typ figury. Szczupłe panie mogą sobie pozwolić na dowolny model bielizny, również taki z falbankami i marszczeniami. Kobiety o pełniejszych kształtach powinny kupić raczej bieliznę wykonaną z gładkiego materiału, ozdobionego koronkowymi wstawkami.
  • Rozmiar. Dobierajmy go bardzo starannie. Koronka rozciąga się w minimalnym stopniu, dlatego ciasna bielizna będzie uciskać skórę i deformować sylwetkę, a zbyt duża nie będzie wyglądać ładnie, bo będzie odstawała od ciała.
  • Rodzaj materiału. Główną cechą, która decyduje o cenie bielizny koronkowej to materiał, z którego jest uszyta. Najdroższe są zestawy wykonane ręcznie z gipiury, czyli koronki weneckiej. Do jej wykonania używana jest bawełna, jedwab lub wiskoza, do których dodaje się poliester, aby uzyskać nieco efektu elastyczności. Szyje się z niej piękną, luksusową bieliznę. Starajmy się wybierać bieliznę z naturalnych materiałów.

Jak kolor bielizny wybrać?

Jak w przypadku każdego elementu damskiej garderoby, bielizna powinna być nie tylko modna, zapewniać wygodę, ale też pasować do urody właścicielki.

W skrócie:

  • Brunetki o ciemniejszej karnacji, powinny dobierać bieliznę o bardziej zdecydowanych kolorach dopasowanych do koloru oczu.
  • Blondynki o jasnej skórze powinny decydować się  na modele w kolorach pastelowych.

Czerń i biel to kolory uniwersalne, klasyczne pasujące do każdego typu urody, jednak dziś bielizna projektowana jest w całej gamie kolorów, od mocnych i zdecydowanych, poprzez pastelowe i delikatne, aż do cielistych, bardzo dyskretnych. Każda pani znajdzie coś odpowiedniego do swej urody, kreacji i okazji.

Pielęgnacja koronkowej bielizny.

Koronkowe rzeczy wyglądają luksusowo i pięknie, ale wymagają specjalnego traktowania. Jeśli zakupimy markowe zestaw w sklepie z bielizną online np. tutaj https://e-bellissimo.pl/, na pewno będzie nam zależało, aby te piękne, markowe wyroby długo zachowały swój kształt i nie zużyły się zbyt prędko.

 Zwróćmy uwagę na pewne zasady:

  • Pranie w pralce nie służy koronkowej bieliźnie. Nawet jeśli pralka ma specjalne programy dedykowane do bielizny, lepiej nie eksperymentować i piękną, kosztowną bieliznę prać ręcznie.
  • Do prania nie używaj zwykłych proszków ani mocnych detergentów, a tym bardziej wybielaczy. Mogą one zniszczyć strukturę materiału i spowodować jego deformacje.  Zamiast tego użyj środków do prania ubranek dziecięcych. Nie tylko odświeżą bieliznę, ale mamy pewność, że są na tyle delikatne, że jej nie zniszczą i nie będą uczulać.
  • Woda do prania powinna mieć temperaturę około 30 stopni Celsjusza.
  • Aby wysuszyć koronkową bieliznę, lepiej położyć ją na poziomej powierzchni i nie wieszać na sznurkach. Jedynie biustonosz można zawiesić za brzeg paska, ale bez zginania go na pół.

Koronkowa bielizna nie lubi wysokich temperatur, dlatego nie należy jej prasować, a susząc uważać na bliskość grzejników. 

Koronkowy komplet to częsty prezent, jaki kobieta może otrzymać od ukochanego mężczyzny. Określając kolorystykę zestawu i jego wygląd, mężczyźni zazwyczaj kierują się własnymi preferencjami, nie zawsze zbieżnymi z oczekiwaniami obdarowanej pani, dlatego warto by i panowie zapoznali się czasami z ofertą w internetowym sklepie online. Pomoże im to dokonać właściwego wyboru.

Właściwie dobrana koronkowa bielizna stanie się ulubionym elementem garderoby każdej kobiety, bez względu na to kiedy i gdzie będzie ją nosić.

Przeczytaj także