Shadow

Jak długo trwa okres Bożego Narodzenia?

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, kiedy rodziny spotykają się, na drzewach wieszane są lampki, śpiewane są kolędy, wysyłane są kartki i wręczane prezenty. Ale jak długo tak naprawdę trwa sezon świąteczny?

Łatwo jest myśleć, że Boże Narodzenie przychodzi i odchodzi w mgnieniu oka, ale tak naprawdę sezon zaczyna się na początku listopada i trwa do początku stycznia. Oznacza to, że ponad dwa miesiące są poświęcone świątecznym uroczystościom na całym świecie!

W Stanach Zjednoczonych sezon świąteczny zaczyna się zazwyczaj od Święta Dziękczynienia pod koniec listopada. Po Święcie Dziękczynienia, sezon świąteczny rozpoczyna się zazwyczaj od Adwentu, który jest czasem przygotowania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas adwentu wielu chrześcijan zapala świece, śpiewa pieśni i uczestniczy w specjalnych nabożeństwach.

Sezon świąteczny oficjalnie rozpoczyna się w dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia. To właśnie wtedy większość ludzi wymienia się prezentami i świętuje z rodziną i przyjaciółmi. W niektórych kulturach sezon świąteczny oficjalnie kończy się dopiero w święto Trzech Króli, 6 stycznia. To właśnie wtedy Trzej Mędrcy przybyli do żłóbka w Betlejem.

W Wielkiej Brytanii i innych krajach o silnym dziedzictwie chrześcijańskim, sezon świąteczny tradycyjnie trwa od Bożego Narodzenia do Dwunastej Nocy 5 stycznia. Jest to noc przed świętem Trzech Króli i oznacza tradycyjne zakończenie obchodów Bożego Narodzenia.

W wielu krajach Nowy Rok 1 stycznia jest również uważany za część sezonu świątecznego. W Nowy Rok wiele osób świętuje przy specjalnych rodzinnych posiłkach i zajęciach.

Tak więc, jeśli chcesz wydłużyć czas obchodów Bożego Narodzenia, możesz to łatwo zrobić, dodając do tego Święta Dziękczynienia, Adwentu, Epifanii lub Nowego Roku! Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas w roku i należy się nim cieszyć w pełni.

Przeczytaj także